beste mede hobbiërs,
aangezien dit nog steeds mijn eerste jaar is even een vraag:
moet ik nu na mijn laatste varroa behandeling de schuifplank laten liggen onder het volk voor een behaaglijke temperatuur voor het resterende broed of mag deze weg zodat ze een berg frisse (letterlijk, want het koelt nu 's nachts behoorlijk af) lucht in de kast krijgen?
Als hij weg mag, wanneer schuif ik hem er dan wel weer onder?
Cheers
bodemplank
Moderator: Hans van der Post.
- jasper-k
- Berichten: 211
- Lid geworden op: wo 21 okt 2009, 17:19
- Imker sinds: 2010
- Aantal volken: 20
- Bijenras(sen): buckfast en bastaard (geschepte zwermen)
- Locatie: alphen aan den rijn
- Contacteer:
bodemplank
Met vriendelijke groet, Jasper
- Jeroenvt
- Berichten: 1535
- Lid geworden op: do 06 sep 2007, 21:44
- Aantal volken: 5
- Bijenras(sen): hele leuke
- Locatie: Hoogland - Nederland
- Contacteer:
Re: bodemplank
Ik heb mijn plank er alleen onder liggen als ik varroa bestrijd, de rest van jaar, ook in de strenge afgelopen winter was de bodem gewoon open, al mijn volken overleefden. Kou is geen probleem, vocht en tocht wel.
- Wim Joosten
- Erelid
- Berichten: 2755
- Lid geworden op: do 09 okt 2003, 16:26
- Imker sinds: 2003
- Aantal volken: 1
- Bijenras(sen): bastaard
- Locatie: Beilen
- Contacteer:
Re: bodemplank
Ik heb 'm er ook niet onder. Ook afgelopen winter niet. Ik let er wel op dat er geen koude wind op komt te staan. Dat scherm ik dan wat af maar of dat nodig is weet ik niet.
Ik heb onder de kast op de plek van het gaas wel een plaatje liggen waar de naar beneden gevallen rommel op valt zodat ik dit af en toe gemakkelijk kan opruimen.
Ik heb onder de kast op de plek van het gaas wel een plaatje liggen waar de naar beneden gevallen rommel op valt zodat ik dit af en toe gemakkelijk kan opruimen.
Met vriendelijke groet,
Wim
Wim
Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 3 gasten