
In het kader van “2010 het jaar van de biodiversiteit” werd deze maand een brochure uitgegeven met de titel als in de afbeelding aangegeven. Het boekje werd verzorgd door Marco Hoffman (Praktijkonderzoek Plant en Omgeving;Wageningen) en gefinancierd door het productschap Tuinbouw.
Een ook voor ons imkers bijzonder handig boekje met uitgebreide drachtplantentabellen, waarin “alleen algemeen verkrijgbare, goed winterharde en sterke gezonde soorten worden genoemd”. Bij iedere plant wordt de mate van bezoek door bijen, vlinders en hommels aangegeven.
De tabellen zijn ingedeeld per gewasgroep: Bomen, Heesters, Klimplanten, Vaste planten en Dwergheesters, Water- en oeverplanten.
In de inleiding staan waardevolle opmerkingen over de kansen voor biodiversiteit in de stad en praktische adviezen en voorbeelden over soortkeuze, cultivars en exoten.
Het boekje is te koop voor € 3,- incl. verzendk. ; daar koop je nog geen pot honing voor.
ISBN- 978 94 91127 01 4.
In de site http://www.degroenestad.nl staat een bestelmogelijkheid aangegeven:
"De brochure is op te vragen per mail bij Plant Publicity Holland (info@pph.nl) met vermelding “Biodiversiteit”. Gironummer: 14533 tnv PPH in Boskoop met vermelding van adresgegevens."