In het voorjaar (tijdens de zwermtijd) houd je wel in de gaten of ze speeldoppen aanzetten.Santtu Pikkarainen schreef:Ik heb de lezing van Hennie in Uddel gezien, zéér interessant!
Hennie, je schijft dat je met Buckfast niet aan afleggers en kunstzwermen doet. Is het met Buckfast dan helemaal niet nodig om aan zwermverhindering te doen?
Ik heb vorig jaar na de voorjaarsdracht netjes 2 schudzwermen gemaakt met het idee dat zwermverhindering nodig was. Als ik je nu goed begrijp kan ik beter na de lindedracht 2 6-ramertjes vullen met schudzwermen die de basis voor de volken voor volgend jaar vormen? Worden ze nog groot genoeg om zo de winter door te komen?
Soms gebeurt dat maar die breek je weg en als het goed is zijn dan de zwerm neigingen voorbij.
De eerlijkheid gebied te zeggen dat bijen (ook Buckfast) hun eigen(wijze) ideeën hebben en heel soms loopt het anders maar dat is echt een uitzondering.
Als dat gebeurt teel je natuurlijk niet verder van die moer.
Omdat ze erg zwerm traag zijn zetten ze ook niet veel doppen aan en dat kan dan weer een nadeel zijn bij het koninginnen telen.
Maar je maakt dus geen afleggers of vliegers je doet dus niet aan zwermbeheersing.