Pagina 1 van 1

Recepten cremes en zalven

Geplaatst: zo 06 sep 2009, 16:52
door Hego
Ik ben op zoek naar recepten van crèmes, zalven en balsems gemaakt van bijenwas en/of propolis en/of kruiden. Wie kan helpen?




Henri

Re: Recepten cremes en zalven

Geplaatst: ma 07 sep 2009, 16:22
door kreydt
Een mooi werkje ( 2 delen ) is "Mengen en roeren" ( mijn uitgave is van 1986 ). Hierin wordt de receptuur van de onwaarschijnlijkste industriele recepten ( zo'n 9000 ) uit de doeken gedaan. Een hoofdstuk behandelt de produkten, cremes en zalven die in de schoonheidswinkels en apotheken te vinden zijn.
Het nadeel is dat de gebruikte stoffen vrij exotisch zijn en alleen te verkrijgen zijn via een chemische groothandel, wat dan weer impliseerd dat je daar niet moet afkomen met 100 gram van dit en 50 gram van dat. Maar voor iemand die een kennis heeft, die in een serieus labo werkt, is dit werk een bron om te experimenteren.

Ik zie dat de opzet blijkbaar ietsje verandert is bij de laatste uitgave.
http://www.thuisexperimenteren.nl/books/raaff.htm

kg

Re: Recepten cremes en zalven

Geplaatst: wo 09 sep 2009, 13:20
door Tieme
In het boek van Kim Flottum (Zelf Bijen houden, vorig jaar verschenen) staan veel recepten voor zeep en zalfjes.

Best leuk.

Tieme

Re: Recepten cremes en zalven

Geplaatst: wo 09 sep 2009, 15:00
door willem
Hallo Henri

Ik ken alleen wat duitstalige boekjes:

PROPOLIS, Rezepte zur Herstelling von Tinkturen, Salben und Puder.
ISBN 3-7020-0653-2

BIENENWACHS, Gewinnung-Verarbeitung-Verwertung-Anwendung.
ISBN 3-7020-0691-5

IMKEREIPRODUKTE, Verarbeitung von Honig, Pollen, Wachs & Co.
ISBN 3-7020-0920-5

Bestellen gaat snel bij http://www.bol.de

Groeten, Willem