Pagina 1 van 1

professionele imkers

Geplaatst: wo 07 okt 2009, 22:38
door marcv
Na het bekijken van deze site http://www.couleur-miel.be/accueil/Index.html vroeg ik mij af welke bedrijfsmethoden professionele imkers hanteren en meer bepaald hoe ze omgaan met zwermen/zwermbeheersing.
Deze imker uit de Belgische Gaume-streek bijvoorbeeld heeft 350 kasten die blijkbaar op verschillende lokaties en zelfs in de Vogezen worden geplaatst. Ik kan mij moeilijk voorstellen dat je dan om de 9 dagen in alle kasten gaat "doppen controleren" of vergis ik mij?
En 350 kasten is in vergelijking met imkers in andere landen waarschijnlijk nog weinig. Iemand enig idee hoe zij dit aanpakken op deze schaal?

Re: professionele imkers

Geplaatst: wo 07 okt 2009, 23:01
door pim123
Dat vroeg ik me ook af toen ik verleden week in Engeland op een imkerij/bijenmuseum was met 1500 kasten...

Re: professionele imkers

Geplaatst: wo 07 okt 2009, 23:22
door willem
pim123 schreef:
Dat vroeg ik me ook af toen ik verleden week in Engeland op een imkerij/bijenmuseum was met 1500 kasten...

Als we het over dezelfde imkerij hebben, destijds van een voormalige para-trooper uit de slag om Arnhem, antwoorde hij op de vraag "hoe doet u dat met zwermen?" : Ik kijk nooit omhoog.
Groeten, Willem

Re: professionele imkers

Geplaatst: do 08 okt 2009, 10:01
door Oude Essink
Kees van Holland (Werkbij) had een goed beeld van wat zich in al zijn kasten afspeelde; hij liep ze regelmatig door; hield goed afwijkend gedrag in de gaten (vliegplank) en keek dagelijks omhoog [:)].

Afbeelding

Re: professionele imkers

Geplaatst: do 08 okt 2009, 10:25
door Jaap v.Popering
Oude Essink schreef: hield goed afwijkend gedrag in de gaten (vliegplank) en keek dagelijks omhoog [:)].


Volgens mij kijkt hij nog steeds elke dag omhoog.:D
En (had ) heeft weinig last van de verdwijnziekte .

Jaap v P

Re: professionele imkers

Geplaatst: do 08 okt 2009, 11:02
door marc
In de productievolken van Frederic zitten enkel jonge 1-jaarse Buckfast moeren. Hij geeft vanaf aanvang seizoen dadelijk veel ruimte aan zijn volken die zeer zwermtraag zijn. Zwermen kom je zelden tegen.
Op zijn reisstanden heeft hij steeds plaatselijke helpers die de zaak in de gaten houden, maar dit meer tegen diefstal dan tegen zwermen.

Re: professionele imkers

Geplaatst: do 22 okt 2009, 13:49
door joselito
In Ierland ken ik ook zo iemand met honderden kasten. Maar de kasten zijn al niet al te sterk als ze uit de winter komen. En er wordt veel ruimte gegeven. En op enkele honderden meters van de kast staan een aantal lege kasten. Als er dan een zwerm vertrekt hopen ze dat deze in een van die lege kasten intrekt. En om de zoveel jaar hebben ze eens een rampjaar (supergoede lente )en zwermen bijna alle kasten.