Pagina 1 van 1

Verslag van de heide nabij Staverden

Geplaatst: zo 17 aug 2003, 19:36
door heidecap
Dit jaar ben ik begonnen met imkeren. Momenteel heb ik 2 volkjes.
Met het sterkste van beide volken ben ik samen met mijn collega-imker precies 2 weken geleden naar de heide nabij Staverden gereisd.
De vergunning kostte 1,50 Euro plus 1,50 Euro per volk.
De heide is ontzettend droog dit jaar en het is nog maar de vraag of er dit jaar enige opbrengst is.
Vandaag ben ik wezen kijken.
De benedengeplaatste foto geeft de plek aan waar mijn kast staat, nl. in het gele cirkeltje.

Afbeelding

Helaas is er slechts een beperkte "paarse gloed" waar te nemen boven de heide.
Vanaf de achterkant van de kasten ziet het er zo uit :

Afbeelding

Voor mijn gele kast lagen honderden dode darren. Kwam dit door de warmte en door het slechte honingen van de heide ?
Gelukkig was de bijenactiviteit voor mijn kast behoorlijk groot.

Afbeelding

In de kast trof ik gelukkig nog ongeveer 2 ramen voer van mijn vorige dracht aan.
Helaas zag ik ook Varroa mijten op de bijen zitten. Dat wordt dus flink behandelen binnenkort!

Bij 1 van de 2 kasten van mijn collega imker was totaal geen activiteit. Of toch wel, ik zag zowaar een enkel bijtje naar binnen vliegen. Ook hier had de darrenslacht plaatsgevonden, trouwens.
Na inspectie bleek dat het volk compleet "droog" stond. Er was helemaal geen voer meer aanwezig. Wel behoorlijk veel broed!
Ik heb maar een raampje voer van zijn 2e kast in deze kast gehangen.
Hopelijk komt het volk er weer bovenop ...

Afbeelding

Dan ook nog even een foto van de bloeiende heide. Er kwam toevallig een bepaald soort wespje voorbij. Hij wou niet stil blijven zitten, maar toch. Hierbij de foto.

En tenslotte : de omgeving is prachtig. Ik was vandaag met vrouw, kind en fietsen. We hebben de bekende witte (en 1 blauwe) pauw van het kasteel gezien.

Weer eens iets anders en zeker de moeite waard, honing of niet !


Thomas


Bijgewerkt door - heidecap op 17/08/2003 20:47:09

Re: Verslag van de heide nabij Staverden

Geplaatst: ma 18 aug 2003, 22:29
door Frans vanTongeren
Dag Thomas,
Je schreef:
Voor mijn gele kast lagen honderden dode darren. Kwam dit door de warmte en door het slechte honingen van de heide ?
en..
Bij 1 van de 2 kasten van mijn collega imker was totaal geen activiteit. Of toch wel, ik zag zowaar een enkel bijtje naar binnen vliegen. Ook hier had de darrenslacht plaatsgevonden, trouwens.
Die bijen zijn praktische meiden.
Ze lijden honger en ze weten dat darren in augustus nutteloos zijn geworden.
Om te kunnen overleven, worden de darren 'afgeschreven' en hopen de bijen dat jullie ze zullen gaan bijvoeren.
(Of heb je nog vertrouwen in het orakel van PutterPiet?)

Re: Verslag van de heide nabij Staverden

Geplaatst: ma 18 aug 2003, 22:52
door heidecap
Frans, maar misschien ook Piet,
op zich geloof ik niet zo in Orakels, maar ik heb nog wel steeds hoop. Ik zag zondag dat ook een andere imker 4 kasten op de heide nabij Staverden geplaatst heeft. Daarnaast zie ik toch nog wel aardig wat heide in de bloei staan.
Voor mij is het veel meer de vraag of jullie nog hoop hebben op een goede afloop voor mijn bijtjes.
Zo niet, dan kan ik beter inpakken en hier met de mierezuurbehandeling beginnen.
Wellicht kan een flinke regen of onweersbui wonderen doen, maar op teletekst zie ik hier nog niet veel van in jullie omgeving.
De bijen hebben tot nu toe nog helemaal niets gehaald. Hoe kan dit nou? En vooral, hoe zien jullie het de komende 2 weken in als ervaren rotten ?

Bedankt!, Thomas

Re: Verslag van de heide nabij Staverden

Geplaatst: di 19 aug 2003, 00:05
door henkv
Beste Thomas.

Zelf plaats ik mij bij de leken op imkersgebied. Ik imker pas 16 jaar. Maar een ding weet ik zeker. Als je honing van de heide wilt slingeren moeten we voor de heidebloei getijsterd worden door veel regenbuien, iets wat vakantieminnend Nedeland niet erg op prijs steld. Tijdens de bloei moeten er uiteraard goede temperaturen heersen en geen lange regenperiodes zijn. Onze bijtjes hebben namelijk geen regenkleding. Dus ( mijns inziens ) terughalen die bijen voordat ze verhongeren ( honger betekend geen nieuw broed ) of over enkele weken in spinnewebben blijven steken. Als je ze op de thuisstand rustig hun wintervoer geeft, vergroot het broednest zich ook nog eens, en van die bijen zul je het volgende seizoen moeten hebben.

Groetjes Henk Vermeulen.

Re: Verslag van de heide nabij Staverden

Geplaatst: di 19 aug 2003, 21:16
door Frans vanTongeren
Dag Thomas,
Zo te lezen heeft Henk het drievoudige uit ieder jaar gehaald!
Over twee jaar krijgt ie een gouden ervaring-speld.
Maar nu al, lijkt er geen speld tussen zijn redenering te krijgen.

Re: Verslag van de heide nabij Staverden

Geplaatst: di 19 aug 2003, 22:09
door heidecap
Illusie armer, helaas. Wel een belevenis rijker.
Donderdagavond haal ik mijn bijtjes terug.


Groeten, Thomas