Pagina 1 van 1

Vanuit de vriezer de kast weer in ...

Geplaatst: zo 23 mei 2004, 22:08
door heidecap
Toen ik na een korte vakantie bij mijn kasten kwam zag ik voor de kasten van mijn collega-imker tot mijn grote schrik het volgende beeld :

Afbeelding

Wat kon hier nou aan de hand zijn ???
Na een telefoontje naar mijn collega kon deze mij melden dat hij in "bijen" gelezen had dat je darrenraat in de vriezer kon doen en vervolgens weer in de kast kon terugplaatsen. Het resultaat is mij nou ook visueel duidelijk, maar ik vind het maar een kliederboel!
Ik snij het darrenraat liever uit...

Thomas

Re: Vanuit de vriezer de kast weer in ...

Geplaatst: zo 23 mei 2004, 22:18
door Frans vanTongeren
Onlangs stond ik met vijf halve manen darrenbroed in mijn handen.
Het bleek dat een onderbak vijf uitgebouwde ramen miste (???) en de bijen hadden daar vijf plakken darrenraat in geknutseld.
Die raten heb ik niet aan de vriezer.., maar aan de zonnewassmelter toevertrouwd.
'Die had er zin an !'

Re: Vanuit de vriezer de kast weer in ...

Geplaatst: zo 23 mei 2004, 22:29
door heidecap
Frans, ik kan hier alleen maar smakelijk om lachen! Ik betrap me keer op keer op het feit dat ik erg nerveus naar mijn kasten ga.
De adrelanine stroomt steeds volop en stijgt met de spanning mee...
Ik ben dan ook al eens vergeten het darrenraat te verwijderen en moest de hele kast weer openmaken. Ook ben ik al 2 keer vergeten het moerrooster terug te plaatsen. Tis misschien een beetje wennen.
Ach, dit maakt het ook wel weer heel erg mooi elke keer ...

T.

Re: Vanuit de vriezer de kast weer in ...

Geplaatst: zo 23 mei 2004, 22:35
door Frans vanTongeren
Imkeren voelt zo af en toe aan als dierentemmen.
Ook daar stroomt de adrenaline !
Als je het goed gedaan hebt en drie volken geven je twee emmers voorjaarshoning af, mompel je...:
'Mijn zweep knalt goed, zou ik zeggen !'

Re: Vanuit de vriezer de kast weer in ...

Geplaatst: zo 23 mei 2004, 22:59
door Hans van der Post.
heidecap schreef:
Ook ben ik al 2 keer vergeten het moerrooster terug te plaatsen. Tis misschien een beetje wennen. Ach, dit maakt het ook wel weer heel erg mooi elke keer ... T.
Je hebt toch wel een klapstoetje in de bijstal staan?[:)]en even op plaats nemen en kijk naar de binnenkomende bijen, het geeft rust..............
Hans.