solitaire bijen

Verwant aan honingbijen zijn talloze insecten. Veel imkers hebben er een speciaal oog voor ontwikkeld. Ook niet verwante insecten hebben vaak hun interesse.
frits dalm
Berichten: 280
Lid geworden op: di 12 dec 2000, 00:00
Locatie: Nederland

solitaire bijen

Bericht door frits dalm »

Adrie,
Heb je mail gekregen maar vind eigenlijk dat hij beantwoordt moet worden via imkerforum.
Er zijn diverse solitaire bijen die pas uitkomen als hun waardplant bloeit, dat wil niet zeggen dat deze waardplant alleen door die solitaire bij bevlogen wordt. Weet dat een bepaalde solitaire bij te voorschijn komt als bv de aalbes gaat bloeien, maar die wordt ook door de honingbij bestoven.

De meeste solitaire bijen zijn niet in staat alle waardplanten te bestuiven en hulp van honingbijen is dan welkom, gevolg meer waardplanten voor de solitaire bij. Hierdoor is hun voort bestaan meer verzekerd dan dat zij het alleen moeten doen.
Dat was mijn stelling en sta ik volledig achter,helaas als het aanbod van honingbijen in een bepaald gebied te groot wordt, zou de solitaire bij achteruit kunnen gaan. Bv als er te veel kasten in een gebied geplaatst worden, afhankelijk van de aanwezige dracht.
Frits
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 2 gasten