Pagina 1 van 1

hoe lang tuut een tuter?

Geplaatst: vr 20 mei 2005, 20:46
door dickvanleeuwen
Twee dagen geleden heb ik na 18:00 uur doppen gebroken nadat ik naast een tuter ook kwakers hoorde. Ik heb alle ramen afgeslagen om geen dop over het hoofd te zien en de koninginnen laten inlopen. Voor de zekerheid heb ik gisteravond nog even aan de kast geluisterd en toen was er geen getuut of gekwaak meer te horen, alleen het ruisen van het volk.

Vanavond hoorde ik echter toch weer een Tuter, geen kwaker(s)

Gaat een Tuter nog even door met haar getuut, ook als er geen doppen (kwakers) zijn, of is het tuten een teken van een over het hoofd geziene dop?

Re: hoe lang tuut een tuter?

Geplaatst: vr 20 mei 2005, 21:42
door Hans van der Post.
Een jonge moer blijft nog een paar dagen doorvragen of er nog een rivale in het volk aanwezig is.
Vijf dagen na de geboorte wordt de nieuwe heerseres bronstig en dan is het tuten gedaan. Dat is net de dag dat het laatste werkstersbroed uitloopt( 16+5) dus ook de laatste mogelijkheid dat er een moerdop kan uitlopen.
Wat "steek" het mooi in elkaar.
Hans.

Re: hoe lang tuut een tuter?

Geplaatst: vr 20 mei 2005, 22:10
door hkeijzer
Donderdag een week geleden had ik een voorzwerm. Drie mooie doppen laten staan op één raam. Woensdag, donderdag en vanmorgen langdurig geluisterd, alleen ruis. Geen getuter of gekwaak wel een grote nazwerm om 14.00 uur. Eén open dop en twee gesloten doppen waar twee moertjes na het breken uitliepen. De zwijgzame kwakers.
Soms laten ze een 'steekje'