Pagina 1 van 1

"Sporkehout"??

Geplaatst: vr 29 jul 2005, 15:21
door DaanL
Als wij 's winters korven gevlochten hebben hebben willen we die spijlen op maat maken en plaatsen. Deze stokjes groeiden op de heide in Hoenderloo en heet in de volksmond "Sporkehout" helaas weet ik dit spul niet meer te vinden en ben ook benieuwd naar de officiele naam.

Daan

Re: "Sporkehout"??

Geplaatst: vr 29 jul 2005, 15:38
door Oude Essink
Hoi Daan,
Sporkehout of vuilboom (in loofbossen of tuincentrum) off.naam: Frangula alnus. een van de toppers van drachtplanten in de zomer zie:
http://www.bijenhouden.nl/forum/topic.a ... OPIC_ID=80

hennie oes

Afbeelding

Re: "Sporkehout"??

Geplaatst: vr 29 jul 2005, 17:05
door maartenkleijne
Daan, voor mooie sporkhout spijlen moet je de struik of boompje afzagen. Volgend jaar komen er dan mooie kaarsrechte nieuwe loten aan, die nog hetzelfde najaar te gebruiken zijn.
De sporkehout die er bij jou in de buurt nog staat zijn veelal oude struiken, soms half rot. Qua struikvorm lijken ze dan op de de veel meer voorkomende krenteboompjes.
Oorzaak: ze worden niet meer gesnoeid (door imkers of houtskoolbranders) en de reeen lusten de jonge zaailingen die er vroeger veel meer waren.
Als je een open bos ziet met veel bramen waar de reeen niet doorheen komen, vind je vast jonge vuilbomen. Een paar kopen en in de tuin zetten is ook heel aantrekkelijk. Hennie heeft dat al heel mooi beschreven.