Pagina 1 van 1
Eerste hoornaar op 26 april 2007
Geplaatst: do 26 apr 2007, 15:16
door Piet Jager
Om ca 14.00 uur zaten Jaap en ik in de schaduw bij mijn moerasje, waar nogal wat bijen komen drinken. In eens zagen we ook een hoornaar aan het drinken tussen de bijen. Prachtig beest om te zien!
!Piet
Re: Eerste hoornaar op 26 april 2007
Geplaatst: vr 27 apr 2007, 00:26
door Lammert van Beek
Piet,
De hoornaar die jij vandaag zag, moet bijna zeker een koningin zijn geweest. Als dat zo is, dan moet zij bijna tweemaal zo groot zijn geweest als de hoornaren die je in de zomer ziet.
Zelf heb ik zo'n 10 jaren geleden eveneens rond 25 april een hoornaar koningin zien vliegen. Ik wist niet wat ik zag, zo mooi en zo groot, en het geluid van een zware motor!
Lammert
Re: Eerste hoornaar op 26 april 2007
Geplaatst: vr 27 apr 2007, 08:25
door Erik Speksnijder
Let wel: Ik kwam enige tijd geleden een folder tegen over insecten, waarin een koningin middelste wesp, een hoornaar werd genoemd. Een koningin middelste wesp lijkt sprekend op de hoornaar en wordt derhalve ook wel kleine hoornaar genoemd. Qua grootte en qua uiterlijk is het net een hoornaar, alleen zie je op de romp aan weerszijden gele strepen en het eerste achterlijfsegment is minder rood.
Ik zie de koningin middelste wesp jaarlijks op de bloemen van vuilboom, die niet alleen voor honingbijen, maar ook voor vele wespen een goede nectarplant is.
Zie ook:
http://mysite.wanadoo-members.co.uk/eak ... swasps.htm
Erik
Re: Eerste hoornaar op 26 april 2007
Geplaatst: vr 27 apr 2007, 11:32
door Barry Sp
Hoi,
Als je op deze link klikt zie je een hoornaar:
http://erwin.bruulsema.com/natuur/hoornaar.htm
B.Speet