Pagina 1 van 1
Eitjeskanon??
Geplaatst: wo 04 jul 2012, 20:09
door Jannes
Weer eens wat anders dan niet leggende moer...
Vanmiddag even mijn éne kast gecontroleerd.
Staat op 22 bk ramen en 20 hk ramen. Géén moerrooster. Want, boven de volle hk komt de koningin tóch niet...
Wat is er gebeurd? madam heeft de onderste bk vol gelegd, de 2e voor zover het is uitgebouwd. 4 vellen BK nog niet aan begonnen.
Verder, de eerst volgende hk zit bijna vol honing. Is bezig deze te verzegelen.
De bovenste hk was nog zo goed als leeg... tot een dag of 4 terug. Alle 10 ramen vol gelegd. ook de darre-cellen, alleen weet ze nog niet goed hoe dát moet.
Daar heeft ze voor de zekerheid maar wat extra in gelegd. Het max. aantal eitjes en larves per cel is 6 stuks.
Ze zullen het zelf wel regelen.
Heb de kamers maar omgewisseld. Dan klopt het weer een beetje met hoe we denken dat het hoort..
Heb nog nooit zoveel broed in één volk gezien. totaal bijna 3 bakken binnen 2 weken bij een jonge net leggende moer.
Benieuwd of de andere Carnica's dat ook gaan doen. Dan wordt het nogal druk!
Jannes
Re: Eitjeskanon??
Geplaatst: wo 04 jul 2012, 20:53
door willem
Jannes schreef:Weer eens wat anders dan niet leggende moer...
Kijk en lees eens hier:
http://www.verenigingvancarnicaimkers.n ... lijnen.pdf
en dan door naar blad twee (2)
Re: Eitjeskanon??
Geplaatst: wo 04 jul 2012, 23:17
door Jannes
Bedankt voor je reactie Willem. De lijst was mij bekend. Maar dat ze zo explosief, binnen één week, kon gaan broeden, is geweldig om te zien,
Dát wou ik even laten weten, en horen of deze snelle start normaal is.
Alleen, deze is niet de 1075. die heb ik in een 7-ramer zitten, en kweek ik op tot goed formaat inwinterbaar volk.
Die wil ik gebruiken (en sparen qua leg) voor het volgend seizoen.
Ik heb deze (een 07) van eitjes uit een overlarf-project via de afd. Oosterhesselen gekregen. Verder heb ik ook nog 4 F1 Celle moertjes, ook in 7-ramertjes
Van de 07 heb ik er 5. één zit als F1 in bovengenoemd groot volk, een 2e in een redelijk formaat volk (1BK 1HB) en de andere 3 zaten in 3-ramers en inmiddels allemaal in 7-ramertjes. Die kunnen zich de aankomende maand mooi ontwikkelen tot inwinterbare volken en zet ik as voorjaar op voor de voorjaarsdracht.
Mijn ervaring is de laatste jaren, dat de grote volken vaak net zo sterk uitwinter als een 6 of 7 ramer. Tevens ontwikkelen deze klein ingewinterde volken zich uitermate goed in het voorjaar.
Vandaar dat ik me deze methode heb eigen gemaakt om voldoende jong-volk te hebben in het volgende jaar.
Jannes
Re: Eitjeskanon??
Geplaatst: ma 30 jul 2012, 19:47
door Jannes
Inmiddels enkele weken verder, net terug van vakantie.
Alle cellen zijn leeg, het laatste broed loopt uit.
Kennelijk was het kort maar heftig.
Na inspectie van de gehele kast, is er nog iets nieuw broed te vinden, in 2 ramen lijken nieuw gelegde eitjes te ziten. De rest van de raten zijn allemaal leeg.
Hopelijk gaat ze het weer doen, Was het dus tóch niet zo het hoort.
Vond het al ze vreemd. 6 eitjes in één Darre-cel. Werksterbroed wat verspreid door 4 bakken zat en ook in werkstercellen meer dan één eitje. Dat bleken darren te worden.. Mooie kleintjes... Heb het maar afgewacht, volk is wat kleiner geworden, en er lijkt dus nog iets van een broednest te komen.
Ga volgende week weer kijken.
We zien wel.
Jannes
Re: Eitjeskanon??
Geplaatst: zo 05 aug 2012, 23:46
door Jannes
Vanmiddag gekeken.
Volk is kleiner geworden, moer legt inmiddels weer, heeft 5 ramen brias.
Volk is gekrompen van 3 broedbakken naar één en een honingkamer. Als ze zo blijft doorgaan, is het volk goed op sterkte voor de winter,
't Is dus géén goede start geweest, maar gaat weer de goede kant op.
Jannes
Re: Eitjeskanon??
Geplaatst: ma 06 aug 2012, 19:22
door Dirk Blanken
Weet je zeker dat de zelfde moer in het volk zit.
Heel vaak gebeud wat je beschrijft als er een stille moerwisseling heeft plaatsgevonden.
Dat gebeurd vaak bij buckfast.
De moer zal wel een goede zijn zoals de meeste stille moeren.
Als je ze merkt en of knipt weet je meer.
Maar als het volk zodanig is gekrompen moet er wel een zwerm afgekomen zijn dan is iemand misschien wel heel gelukkig.
Dirk
Re: Eitjeskanon??
Geplaatst: ma 06 aug 2012, 23:55
door Jannes
@Dirk,
Ik had ook dat gevoel.
Alleen heb ik géén moerdoppen gezien en ook geen uitgelopen cellen.
Ik zie wel wat er van komt. Als dit moertje verder OK is, mag ze blijven
De andere volken met het zelfde soort moer doen het prima. En als ze is gewisseld, ook prima. Beter een gewisselde moer dan géén moer..
Maar alles lijkt mij op dezelfde moer. (Is F1 Carnica 07)
Groet
Jannes
Re: Eitjeskanon??
Geplaatst: zo 12 aug 2012, 19:23
door Jannes
Vanavond weer even gekeken.
Gaat met deze denk ik niet goed komen. Volkje is weer gekrompen, broed is er wel, maar heel weinig.
Moer zal denk ik niet goed zijn.
Volkje is inmiddels niet groter dan een halve broedbak. Nog even en het is over.
Broed is gekrompen naar 2 ramen.
De andere volken doen het prima. Ga hier niets meer aan doen, als ze het red, winter ik ze in, volgende week in 6-ramer doen.
Kijken of het wat wordt. (twentse uitdrukking: kiek'n wat't wordt)
Ben ik blij dat ik extra heb gekweekt dit seizoen!
Jannes