Pagina 1 van 1
met de angel omhoog
Geplaatst: za 15 sep 2012, 20:00
door Hummel
beste allen,
vanavond viel me op dat er veel bijen na het openen van de kast het achterlijf omhoog staken en er een druppel gif op de uitgestoken angel hing.
nog niet eerder mee gemaakt, iemand een idee wat voor gedrag dit zou kunnen zijn of waardoor dit word veroorzaakt?
groet Jeroen
Re: met de angel omhoog
Geplaatst: za 15 sep 2012, 22:42
door Erik Konijn

pas op

Re: met de angel omhoog
Geplaatst: za 15 sep 2012, 23:10
door Hans van der Post.
Hummel schreef:beste allen,
vanavond viel me op dat er veel bijen na het openen van de kast het achterlijf omhoog staken en er een druppel gif op de uitgestoken angel hing.
nog niet eerder mee gemaakt, iemand een idee wat voor gedrag dit zou kunnen zijn of waardoor dit word veroorzaakt?
groet Jeroen
De oorzaak is jou storing: het openen van de kast!
En id dit jaargetijde maakt het bijenvolk zich op naar de winter.
In de zomer vliegen de bijen op maar in deze tijd van het jaar is het suikergehalte in het "bloed" lager daardoor een minder snelle reactie, een andere verdediging.
Volgend jaar vanaf half april is de reactie: snel opvliegen.
Re: met de angel omhoog
Geplaatst: zo 16 sep 2012, 08:08
door A.A. Staals
Volken die zowat klaar zijn voor de winter doen dit. Het zijn bijen die niks meer doen omdat ze de winter door moeten. Ze stoppen weldra met broeden. Volken die (nog) niet klaar zijn voor de winter doen dit niet.
Volken die zover zijn (winter klaar), zijn ook niet meer geschikt om in te zetten voor bestuiving van late teeelten (aardbeien).
ad staals
Re: met de angel omhoog
Geplaatst: zo 16 sep 2012, 09:19
door semar
alarm reacktie als het volgens de bijen te koud/nog niet nodig is om op te vliegen,
meestal bij een kleine verstoring (dak oplichten als het al koud is etc)
gebeurd hele jaar door als je een volk tegen de avond stoord als het volgens de dames al te koud is.
is een soort van eerste waarschuwing, op een moment dat ze weten dat opvliegen betekend dat ze waarschijnlijk niet meer thuis komen maar verkleumen.
sluit je de kast nu weer is er niks aan de hand, ga je door met storen zullen enkele werksters zich gaan opofferen en in de aktive aanval gaan, (opvliegen, en rap steken)
er zijn verschillende gradaties van alarm, dit is een van de eerste.
de bijen sissen je als het ware toe
PAS OP JIJ!
vriendelijke groet
Semar(Dominique)