Pagina 1 van 3
kast vliegt bij 7 graden
Geplaatst: za 16 mar 2013, 15:40
door erikzhs
Vandaag bij mijn bijen gekeken. Bij één van de 5 kasten vlogen bijen in en uit, terwijl het slechts 7 graden is. Wat zou dit kunnen betekenen? Een slecht teken of hoeft dat niet?
Re: kast vliegt bij 7 graden
Geplaatst: za 16 mar 2013, 15:47
door Hans van der Post.
het betekent een groot broednest met veel open broed.
Veel larve voeren daar is water voor nodig. Dit bijenvolk haalt water.
Re: kast vliegt bij 7 graden
Geplaatst: za 16 mar 2013, 16:43
door beethere
Had ik van de week; 2,7 graden op de computer, bijen vlogen in/uit. maar ze stonden wel luw en met een beetje zon erop loopt de temperatuur dan snel op

Re: kast vliegt bij 7 graden
Geplaatst: za 16 mar 2013, 17:58
door p.zwartepoorte
Bij mij vlogen ze gisteren en vandaag ook weer het was hier rond de 8 Gr. E gisteren waren ze als gekken water aan het halen bij de tonnen water op de moestuinen
Paul
Re: kast vliegt bij 7 graden
Geplaatst: za 16 mar 2013, 18:37
door Primus
Ja Paul,
Dat water hebben ze nodig als er broed te verzorgen is, maar gewoonlijk kost dat veel bijenlevens met zo'n weer als vandaag. Maar het is anderzijds een goed teken dat de bijen geven, de lente komt er nu wel snel aan.
Re: kast vliegt bij 7 graden
Geplaatst: za 16 mar 2013, 19:36
door dineke
Hoi allemaal,
Bij mij waren ze gisteren ook water aan het halen, terwijl het nog best koud was. En een paar bijen zijn dood achtergebleven op de drijvende ijsplaat in de vijver ... ik denk verkleumd.
Nu ik hier lees dat dat betekent dat ze al weer broed hebben, vind ik dat toch minder erg.
Groetjes, Dineke.
Re: kast vliegt bij 7 graden
Geplaatst: za 16 mar 2013, 20:20
door p.zwartepoorte
Bij mij lagen wel verkleumde bijen voor de kast en aantal die van de kou dood aan het gaan waren
Re: kast vliegt bij 7 graden
Geplaatst: za 16 mar 2013, 21:25
door Jelte Pieter Dijkstra
Het is waar, of althans mijn bijen doen het ook, vliegen bij wel erg koude temperaturen. Hier en daar zie je in een koud hoekje nog zelfs sneeuw liggen.
Op 1 van 2 standen vlogen de volken nog om 17:30! behoorlijk! Dat wil zeggen dat eigenlijk binnen een paar minuten verschillende bijen in en uit vlogen. Dit terwijl de vlieggaten op het noorden gericht zijn.
Ik verbaasde me erover. Ze moeten nu behoorlijk wat broed hebben. Sommige waren toch ook behoorlijk in omtrek 'gegroeid'. Volgende week barst de lente los.
Ik heb ze allemaal een kwak suiker met honing gegeven. Dat doe ik nooit en dat doe ik liever ook niet, maar ik heb een emmer van dat spul vol en wil ervan af....dus vandaar.
Ik zal ook betere stukken plastic op de volken moeten leggen. Op sommige volken heb ik even helemaal geen plastic of plastig met gaten. Normaal heb ik toch mee condens in de kasten. Wat mij opviel was dat de kasten erg droog zijn (van binnen).
gr.
Re: kast vliegt bij 7 graden
Geplaatst: zo 17 mar 2013, 12:44
door semar
dat kan naturlijk goed, het duurt even voor het opwarmt, deze tijd van het jaar is het rond 2 uur het warmst maar zoals het lang duurt voor de dag opwarmd duurt het vaak ook even voor de dag weer afkoelt.
je kunt wat water aan de honing toevoegen (spaart een paar watervluchten uit), nadeel is dat het ze verder stimuleert tot broeden.
Vriendelijke groet
Semar(Domiique)
Re: kast vliegt bij 7 graden
Geplaatst: zo 17 mar 2013, 23:30
door Hans van der Post.
Jelte Pieter Dijkstra schreef:[..............]Ik heb ze allemaal een kwak suiker met honing gegeven. Dat doe ik nooit en dat doe ik liever ook niet, maar ik heb een emmer van dat spul vol en wil ervan af....dus vandaar.
Ik zal ook betere stukken plastic op de volken moeten leggen. [................]gr.
Als je water wilt geven leg een paar natte sponzen op de vliegplank.
Om nog meer bijen te laten verkleumen moet je vooral suiker/honing voeren.
Je jaagt de bijen de kast uit opzoek naar onverwachte dracht!
