Paynes styropor kasten versus Segeberger styropor kasten

Hoe pak je het bijenhouden goed georganiseerd aan. Bijenwoningen, gebruiksvoorwerpen bij het houden van bijen.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Samuel Murray
Berichten: 499
Lid geworden op: ma 08 apr 2013, 19:53
Imker sinds: 2013
Aantal volken: 6
Bijenras(sen): 4x buckfast, 1 x ligustica, 1 x carnica
Locatie: Matenhoeve
Contacteer:

Paynes styropor kasten versus Segeberger styropor kasten

Bericht door Samuel Murray »

Hallo allemaal

Ik vandaag dat de styropor kasten van Paynes (in Engeland) heel anders er uitzien als de Segeberger kasten die wij in Nederland vaak zien. De grootste verschil, zo lijkt het mij, is dat de randen boven en onderaan volledig glad is (niet geprofileerd zoals die Segeberger), en dat verklaart dat ook waarom Engelse imkers met styropor kasten vaak spanbanden gebruiken. Aan de andere kant zou ik me kon voorstellen dat je gemakkelijker een Paynes kast met een houte kast kunnen gebruiken.

Heeft enige van julle ervaring met de Paynes ontwerp, of heb julle al iets soortgelijks gezien? Zou een Paynes tipe kast beter zijn dan een Segeberger (o, jee, mischien moet ik niet vragen!).

http://www.paynesbeefarm.co.uk/polystyr ... onal-hive/
http://www.holtermann-shop.de/index.php/cPath/1_17

Samuel

==

Afbeelding
Gebruikersavatar
Kroese
Berichten: 1675
Lid geworden op: do 16 nov 2000, 00:00
Imker sinds: 1977
Bijenras(sen): Buckfast
Locatie: Apeldoorn
Contacteer:

Re: Paynes styropor kasten versus Segeberger styropor kasten

Bericht door Kroese »

Die platte bakranden zijn erg handig vind ik persoonlijk.
De "national" raammaat komt bijna overeen met onze simplex (als ik me goed herinner.)
Ik zie nokken op de bodem, die in de broedbak passen. Je kunt hierdoor geen HK op de bodem zetten. (of je moet ze afzagen.)
Ik vind de lange vliegplank aan de bodem onhandig met reizen. kun je natuurlijk altijd afzagen.
De dakranden zijn erg laag, hiervoor moet je altijd een riem gebruiken.


Ik imker al jaren met Combi bakken, ook met platte bakranden van 45mm breed.
Van (Warnholz) met Dadant bakken die ik omgebouwd heb naar DUHOKA.
Deze Dadant broedbakken zijn 308mm hoog. Ik heb deze bakken ook doorgezaagd, en er zo HK's van gemaakt 150mm hoog voor het standaard simplex HK raam.
2 HK's op elkaar zijn weer 300mm, ook weer te gebruiken voor mijn 290mm hoge DUHOKA ramen. Lekker universeel te gebruiken dus.
Ik heb zelf hardhouten bodems en daken gemaakt.
http://www.bienen-voigt.de/de/Beuten/CO ... ttbeute-DN

Afbeelding
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 5 gasten