Pagina 1 van 1

Vlieggedrag bijen in de regen

Geplaatst: ma 12 mei 2014, 18:48
door ErikS
Mogelijk geinspireerd door het weer van de afgelopen weken. :)

- Is bekend of er onderzoek is naar vlieggedrag van bijen en de invloed van regen? Het valt me op dat de verschillende volken anders reageren op regenval. Een aantal volken vliegen door in regen, waar je als mens graag uitgaat, andere volken houden het dan voor gezien. Is haaldrift in regen een teken van gebrek aan .....?
- Is onderzocht welk percentage bijen sneuvelt in regen? Ik heb de indruk dat bijen de regendruppels weten te ontwijken. Maar gezien de beperkte scherpte van hun zicht lijkt me dat onwaarschijnlijk. Bijen zijn relatief gevoelig voor snelle bewegingen maar regendruppel zijn wel hele kleine omjecten. Weet iemand hoe bijen zich tussen de regendruppels heen navigeren?
Grappig detail, formaat en snelheid van een bij en een regendruppel komen redelijk dicht bij elkaar in de buurt. :be3:

een lerende imker,
Erik.

Re: Vlieggedrag bijen in de regen

Geplaatst: ma 12 mei 2014, 20:23
door RobertF
Ik heb 2 volken.
1e volk zit met "trossen" buiten de kast en vliegen als een gek als het ook maar droog lijkt te worden of droog is.
Het 2e volk zie je niet buiten............

Re: Vlieggedrag bijen in de regen

Geplaatst: ma 12 mei 2014, 22:32
door alfa vulgaris
Bijen hebben boven op hun kop 3 ogen boven de voelsprieten de "ocelli?"
Daarmee kunnen ze versnelling zien.
Ik heb wel eens gedacht dat ze daarmee naar de regendruppen kijken en ze zo ontwijken.

Ik heb wel eens 2 modelvliegtuigen gezien die probeerden te botsen in de lucht.
Uiteindelijk lukte dat,maar je komt erachter dat er vreselijk veel ruimte in 3 dimensies is. :lol:

Re: Vlieggedrag bijen in de regen

Geplaatst: ma 12 mei 2014, 22:39
door maartenkleijne
Ik zag een filmpje op Youtube over vliegende insecten in de regen. Verbazend dat ze na de 'inslag' van een druppel half zo groot als ze zelf zijn gewoon weer doorvliegen.

Re: Vlieggedrag bijen in de regen

Geplaatst: wo 14 mei 2014, 07:42
door hansjochem
Wel eens filmpje gezien van een mug. Die is net zo groot als de druppel en wordt er op een gegeven moment zelfs geheel door omgeven. Door de haren en t pantser denkt men, loopt dd druppel er gewoon af en vliegt de mug door met geringe verstoring

Verstuurd vanaf mijn HTC One met Tapatalk