Pagina 1 van 11

Balsemien 2014

Geplaatst: di 17 jun 2014, 00:34
door Jelte Pieter Dijkstra
Spring maar los......

Re: Balsemien 2014

Geplaatst: za 21 jun 2014, 12:37
door JackC
Zojuist de eerste hommel gezien op de balsemien, met stuifmeel aan de poten. Ik ben niet zeker of dat stuifmeel van de balsemien was.

Re: Balsemien 2014

Geplaatst: za 21 jun 2014, 15:04
door zoem
Is er in belgie veel springbalsemien? Kan daar zomaar iedereen naar toe?
Ik heb het In Nederland als lastig ervaren om een plek bij de springbalsemien te krijgen.

gr
Henk

Re: Balsemien 2014

Geplaatst: za 21 jun 2014, 15:36
door apiario
Ook hier langs de Lek de eerste balsemien. Maar de Linde doet het beter hier in de polder ,met de voeten in het water.

Re: Balsemien 2014

Geplaatst: zo 22 jun 2014, 01:35
door Beeatrix
Misschien een hele domme vraag, maar springbalsemien is toch die plant met roze bloemen die haar zaadjes wegschiet als je de zaaddingen aanraakt? Ik heb het altijd als onkruid beschouwd en ik doe werkelijk elk jaar ongeveer van maart tot oktober die planten uitrukken, want als ik het zou laten gaan, stond mijn hele tuin elk jaar maandenlang vol met anderhalve meter hoog van die dingen. Ze zitten overal, tussen de planten, in het gras, tussen de tegels...

Ik laat altijd wel wat staan in verloren hoekjes of op tijdelijk lege plekken in de tuin, en op plaatsen waar eigenlijk geen planten horen maar het wel gezellig staat (naast de buitenkraan staat elk jaar een enorme struik op een miniem stukje open aarde/zand).

Mocht iemand interesse hebben dan doe ik met alle plezier straks een handvol zaadjes in een envelop en stuur het naar je op. Maar weet waar je aan begint. :D

Re: Balsemien 2014

Geplaatst: zo 22 jun 2014, 10:06
door apiario
Beatrix,

Je geeft de juiste beschrijving. Niet meer weg te krijgen. Maar een uitstekende drachtplant tussen het riet.

Re: Balsemien 2014

Geplaatst: zo 22 jun 2014, 10:35
door maartenkleijne
Niet meer weg te krijgen?
Valt mee. 1 jaar goed wieden voor de bloei en weg zijn ze..............

Re: Balsemien 2014

Geplaatst: zo 22 jun 2014, 12:35
door apiario
Oké Maarten. Maar ik snap nog niet waarom het pal langs de lek zo weinig honingd Zou de voortdurende wind daarop invloed hebben. Vorig jaar van ellende
maar terug gehaald . Volken waren achteruit gegaan. Te weinig voer.

Re: Balsemien 2014

Geplaatst: zo 22 jun 2014, 18:53
door Jelte Pieter Dijkstra
Dat is voor mij ook nog een raadsel. Ik schat toch iets fysiologisch aan de plant zelf ivp abiotische omstandigheden cq standplaats factoren.

Gr.

Re: Balsemien 2014

Geplaatst: ma 23 jun 2014, 00:08
door Beeatrix
apiario schreef:Beatrix,

Je geeft de juiste beschrijving. Niet meer weg te krijgen. Maar een uitstekende drachtplant tussen het riet.
Zou het een idee zijn om met een handjevol zaden wat aan 'guerilla gardening' te doen? Hier even verderop ligt een stukje grond wat volgens mij lang geleden iets van betegeld/parkeerplaats ofzo is geweest, er staat nu wat gras op en dat is het wel. Ik denk dat die balsemien het er prima zou doen, en het zou de boel daar absoluut wat opfleuren. :mrgreen: