Pagina 1 van 1

Frankenbeute us

Geplaatst: zo 18 jan 2015, 20:11
door Erik Konijn
Wie heeft ervaring met frankenbeute US en wat heeft de voorkeur hoge of lage bodem? Voordelen? graag info en welke maat moerrooster heb je nodig? b.v.d

Re: Frankenbeute us

Geplaatst: zo 18 jan 2015, 22:04
door szx2js
Ja, ik heb 15 tot 20 Frankenbeuten. De hoge bodem heeft de volgende voordelen:
- aan de achterkant kun je een luikje wegnemen, waardoor je een pak 2,5 kg apifonda naar binnen kan schuiven
- de bijen kunnen in het najaar onder de ramen door hangen in een tros
- je moet wel een lattenbodem bijkopen, om darrenraat bouw in het voorjaar en zomer te voorkomen. Die lattenbodem neem je dus tijdens het afnemen van de honingbakken in juli weg.
Koop tevens een scheidingswanden bij, want 9 broedkamer dadant us is voor de meeste moeren voldoende.

Mocht je meer info willen, stuur dan een pb.
Groet

Re: Frankenbeute us

Geplaatst: zo 18 jan 2015, 22:39
door FerryB
Hoi Erik,

waarom geen DB plus dat zijn echt schitterende kasten en echt helemaal kompleet met ramen roosters en de hele mikmak.
Lijkt op het eerste gezicht wel wat duurder maar werkelijk aan alles is gedacht en bij die Frankenbeute moet je nog van alles bijkopen.
Overal rekening gehouden met de bijenruimte.

Kijk eens hier.
http://www.beeplus.be/NL/index.php?p=bestelling&catID=1

gr. Ferry

Re: Frankenbeute us

Geplaatst: ma 19 jan 2015, 22:20
door Erik Konijn
Hallo Ferry,

Ik heb al 8 kasten dadant us. Dadant blad heeft weer een andere raammaat vergeleken met us. Daarom de frankenbeute us kunnen we in ieder geval de ramen uitwisselen.