Pagina 1 van 1

honingverkoop aan landwinkel

Geplaatst: do 16 jul 2015, 18:09
door laura1901
Hallo Allemaal

Een landwinkel waar ik af en toe wat producten koop, is geïnteresseerd in de honing van mijn bijtjes. Ik zelf zou het heel leuk vinden als ze de honing in haar winkel heeft staan voor verkoop. Ik zou zo een aantal potjes kunnen verkopen, ze willen daar dan graag een factuur van ontvangen. Heel logisch natuurlijk maar ik vraag me wel af wat daar dan allemaal op moet komen te staan en of het voor mij verplichtingen met zich mee brengt. Dan denk ik aan kvk-nummer, BTW, belasting enz.
Heeft iemand ervaring met de verkoop van honing aan bedrijven als een landwinkel en hoe pakken jullie dat aan??

Groetjes Laura :be9:

Re: honingverkoop aan landwinkel

Geplaatst: do 16 jul 2015, 20:03
door Hans van der Post.
Ik verkoop ook aan landwinkel honing zonder kwitantie.
Die paar euro die je verdiend aan de honing weegt niet op tegen de romslomp van bedrijf oprichten kamer van koophandel, btw enz.
De belastingen zien je al aankomen; "inspectie ik heb honderd potjes honing verkocht", bruto.....? netto.......? onkosten.......?
Als zo'n landwinkel een kwitantie wil geef hem een briefje waarop het bedrag staat wat je wilt ontvangen zonder btw!

Re: honingverkoop aan landwinkel

Geplaatst: do 16 jul 2015, 23:02
door nick
Ik verkoop ook aan dienst toerisme . Die willen ook altijd een factuur .
Gewoon factuur maken zonder btw . En op vermelden dat het enkel honingoverschotten zijn die je verkoopt .
Dan kunnen ze nooit zeveren dat je honing wint puur om te verkopen .
Ik breng dit factuur dan mee in mijn belastingen . Zo kan ik ook kleine onkosten inbrengen . Zolang je onder de 15000 € omzet zit .
Heeft het totaal geen nut om al die tralala aan te vragen .

Mvg