Pagina 1 van 1

Speeldoppen

Geplaatst: ma 02 mei 2016, 20:53
door M. Goossens
Vandaag mijn volken gecontroleerd, broed verdeeld over de BK's en nog een honing zolder bij gezet.
Maar toch vond ik in 2 volken die goed bezet zijn maar toch ook zeker ruimte genoeg hebben 2 Speeldoppen per volk
Moet ik nu meer rekening gaan houden met het aanzetten van doppen, of kan het gewoon zijn dat dit nog lang duurt.
Of is het beter om binnenkort kunstzwermen te maken?

Re: Speeldoppen

Geplaatst: ma 02 mei 2016, 22:31
door Hans van der Post.
Het is heel normaal dat een bijenvolk speeldoppen maakt dit doet een volk wat nog veel ruimte ook.
Stelregel de bijen moeten eerst met de darren hebben gevlogen. Dan kan zo'n volk doppen( zwermcellen) gaan aanzetten.
Daar heb jij dacht ik geen last van buckfast zwermt niet zo gauw.

Re: Speeldoppen

Geplaatst: di 03 mei 2016, 09:13
door M. Goossens
dank je wel voor je reactie Hans.
ruimte hebben ze in ieder geval genoeg. maar ik zag toch al wel enkele darren lopen.
nu controleer ik ze toch elke 7 tot 9 dagen, al is het maar om te kijken of ze nog steeds ruimte genoeg hebben. en dan houd ik de zwermneiging ook in de gaten.

Re: Speeldoppen

Geplaatst: wo 04 mei 2016, 12:52
door tomer
Hier ook een 8-tal speeldoppen in een kast met zeker nog voldoende ruimte...
Het zijn open doppen die niet belegd zijn, maar ik heb ze toch maar weggehaald, zodat ik bij volgende controle zie wat er is bijgekomen.

Re: Speeldoppen

Geplaatst: wo 04 mei 2016, 23:08
door Hans van der Post.
Toner kijk morgenavond weer eens in het volk dan zie je weer speeldoppen is heel normaal. Zelfs de buckfast bij die er om bekend staat dat ze een zeer matige zwermdrift hebben, doen dit. Het heeft geen enkel nut speeldoppen weghalen. :whistle:

Re: Speeldoppen

Geplaatst: wo 04 mei 2016, 23:44
door Alex Mönch
Of is het beter om binnenkort kunstzwermen te maken?[/quote]

Zorgen dat ze voldoende ruimte hebben voor de opslag van nectar en voor de bijen zelf.....als je een p moer hebt of een F1 ,dan gaan ze niet zwermen.
2 broedkamers voor de koningin om eitjes te leggen is meestal wel voldoende,bij voldoende ruimte boven het rooster om de nectar op te slaan.
Dus in de loop van het seizoen meerdere bakken voor de honing.