Pagina 1 van 1
welke broedstoof aanschaffen
Geplaatst: di 23 mei 2017, 13:32
door DE BIEZEN
Als je wat rondzoekt op internet kom je een scala aan broedstoven/broedmachines tegen. Nieuw en gebruikt. Goedkoop en duur. Voor eieren van vogels ed. allen goed bruikbaar lijkt het.
Waar moet de broedstoof voor de koninginnenteelt aan voldoen?
Waar moet je bij aankoop op letten?
Zijn er nog tips bij aanschaf?
Groet
Gerard
Re: welke broedstoof aanschaffen
Geplaatst: di 23 mei 2017, 14:18
door ErikS
Ja

niet doen. Is me afgeraden door een ervaren kweker.
Moerloos volk gebruiken voor larven en aangezogen doppen kunnen in een moergoed volk boven een q rooster.
Re: welke broedstoof aanschaffen
Geplaatst: wo 24 mei 2017, 22:14
door H.J.Booij
Ik heb jaren geleden een eigen broedstoof gemaakt met zelfmaak spullen van
www.kleinveeservice.nl
Ik heb deze ook zo groot gemaakt dat ik een emmer honing erin kwijt kan om deze vloeibaar te maken.
Wat hout wat ik had liggen , wat uurtjes en ik dacht 150 € aan spulletjes en klaar was ik.
Re: welke broedstoof aanschaffen
Geplaatst: wo 24 mei 2017, 22:45
door Eddy Geurtsen
Begin dit jaar ook een broedkist/stoof gemaakt, groot genoeg om een emmer honing in te zetten. Verwarmingselement en ventilator in de redelijk hoge deksel. Om potjes honing vloeibaar te maken zet ik de deksel op een plaatje tempex, zodat er minder volume verwarmd hoeft te worden. Thermostaat kostte iets rond de 65 euro (online gekocht bij firma broedmachines), evenals het verwarmingselement. Ventilator uit oude computer, voeding hiervoor door een oude adaptor. Met het gebruik van wat afvalhout kunnen de kosten onder de 100 euro blijven.
Re: welke broedstoof aanschaffen
Geplaatst: wo 24 mei 2017, 23:07
door Kroese
Mijn broedstoof is een afgedankte koelkast (goed geisoleerd)
Ik heb er een verwarming in gemaakt van element van een oud koffiezet apparaat,geregeld door een fase gestuurde temp regeling.
0,3 C stabiel. goed is tussen 34-35 C.
Ook heb ik een computer fan draaien gemonteerd in een plastic buis, om de boven en onder temperatuur te egaliseren.
Werkt prima, als je de deurlamp er tenminste uithaalt. als die blijft branden, wordt het 46 C, en zijn je doppen kapot.
Re: welke broedstoof aanschaffen
Geplaatst: vr 09 jun 2017, 23:08
door E. Lammerts
Wij hebben een oude labaratorium kast als broedstoof.
Maar.....we gebruiken deze kast alleen nog om de honing smeu te maken.
Doppen worden met de Nicot materialen aangetrokken in moerloze kasten, zonder open broed.
Na 5 dagen gaat er een "krulspeld"kooitje van Nicot om de dop.
Zijn de moertjes geboren, gaan ze met een 5-tal bijen en suikerdeeg (gemengd met gemalen suiker) in een verzendkooitje, bovenop het plastic afdekkleedje in een volk, totdat ze geplaatst kunnen worden in een volk.
De ideale, normale temperaturen........en vochtigheidsgraad.
Zie filmpjes van onze oosterburen......
M.vr.gr. Elze.