Pagina 1 van 2
Heide 2018
Geplaatst: ma 16 jul 2018, 23:40
door Bart de Coo
Beste medeheikers,
Laten wij de volken thuis dit jaar? Ikke wel in elk geval. De genadeklap voor mij was het journaal van vandaag met het weerbericht van Gerrit Hiemstra: komend weekend nog heter en ook daarna is de kans op regen zeer gering.
Op dit moment bloeit de mais en verder voer ik de bijen een beetje en dan is het inwinteren geblazen.
Groet,
Bart
Re: Heide 2018
Geplaatst: di 17 jul 2018, 14:14
door Teake de Jong
Ik denk er het zelfde over, denk dat het nog een slechter heide jaar wordt dan vorig jaar!
Zondag heb ik nog zo'n 75 kilo zomerhoning (deels Blad-en deels Lindehoning) en dat leek qua dikte wel Heide honing.
Ik laat de honingkamers nog even uitlikken zodat ik ze mooi droog kan opbergen.
De volken hebben nog genoeg voedsel in de broedkamer, dus ik wacht nog even met inwinteren tot na de eerste week van augustus.
Teake
Re: Heide 2018
Geplaatst: wo 18 jul 2018, 00:33
door crunx
Heb het er al weken over gehad;
Alles is vroeger dit jaar, fruit is eerder klaar, acacia eerder in de bloei ect. ect.
En de regen is er nog niet. Dat is wellicht niet funest, maar dat zorgt er toch voor dat de trip naar de heide minder interessant wordt.
Want heide is al enige tijd aan het ontwaken en nu is steeds duidelijker te zien hoeveel er al dood is van de heide.
Wellicht mogen we straks helemaal niet de heide op rijden i.v.m. brandgevaar.
Re: Heide 2018
Geplaatst: za 21 jul 2018, 14:40
door Wilfred
Afbranden heide
Mooie kans om de brandweer te laten oefenen op het gecontroleerd af laten Branden van grote stukken heide
Bloei zal er dit jaar niet veel zijn en we krijgen er prachtige heide in de komende jaren voor terug.
Vroeger was het afbranden heel gebruikelijk
Re: Heide 2018
Geplaatst: za 21 jul 2018, 16:55
door Hans van der Post.
Dit is een ondoordachte suggestie!
in het verleden werd de heide
in de winter afgebrand.
De ondergrond was nat! hierdoor werd voorkomen dat
het vuur zich ondergronds verspreiden.
Re: Heide 2018
Geplaatst: zo 22 jul 2018, 16:58
door RutgerV
Vandaag een rondje gereden hier over de Veluwe en rondom Arnhem, ik heb 1 plek gevonden waar de heide er nog redelijk uitziet. Hier ga ik aankomende week wat kasten plaatsen op hoop van zegen. Plekken als de Ginkelse heide, Planken Wambuis en de velden in de omgeving van Uddel en Elspeet zijn volledig bruin, ze hier brengen zal geen enkel nut hebben.
Re: Heide 2018
Geplaatst: ma 23 jul 2018, 07:41
door Bart de Coo
In mijn omgeving zijn er twee eigenaars: Natuurmonumenten en de Gemeente. Deze partijen verstrekken vergunningen. Natuurmonumenten laat de imkers bovendien betalen en voert een expliciet wegpestbeleid. Ze geven ook regels en ze wijzen een perceel aan.
Als je een keer op de hei wil staan, dan zou ik gaan bellen naar verenigingen met heikers. Ik zie dat je in Utrecht zit. Ik weet dat de Hilversummers nog wel eens naar de heide gaan bijvoorbeeld.
Bart
Re: Heide 2018
Geplaatst: wo 15 aug 2018, 16:24
door jjmvaningen
Heidehoning in gevaar door droogte (30-07-2018)
De productie van heidehoning stort dit jaar helemaal in door de aanhoudende hitte en droogte. Heidebloemen komen niet tot bloei, als ze al niet afsterven. In dat geval zal de honingopbrengst de komende jaren ook mager zijn omdat het vijf jaar kan duren voordat de heide weer voldoende nectar produceert.
zie ook:
https://www.destentor.nl/veluwe/heideho ... ~a550b799/
Re: Heide 2018
Geplaatst: vr 24 aug 2018, 16:52
door Gert.valk
Goedemiddag allemaal,
Ik heb dit forum ontdekt en vindt er veel interessante dingen op staan. Leuk!
Ik heb niet veel ervaring met de heide dracht.
Nu 3 jaar zeer actief bezig met de bijen.
Met steeds 5 buckfast hoofdvolken.
Vorige jaar heb ik een volk naar de Heide gedaan om het uit te proberen en was meteen verkocht. Prachtige raathoning geoogst!
Nu had ik het hele jaar mijn bijenvolken klaar gemaakt voor de heide en viel alles in duigen door de droogte.
Toch heb ik vorige week zaterdag een volk op de Heide gezet gewoon als experiment omdat iedereen zegt dat het niets wordt.
En zit de honingkamer voor 70% gevuld in een week.
Dat valt me dus reuze mee.
Ik snap ook goed had je nu niet met 10 kasten naar de Heide moet gaan omdat er ook wat voor de Solitaire bijen moet zijn.
Ik las trouwens ergens van een boswachter die het erover had dat de Wilde bijen geen of nauwelijks nectar kunnen halen door de droogte. Hij zag ze dit jaar bijna niet op de Heide...
Jammer dat het weer nu iets minder wordt.. zal het nog zin hebben om het volk een week te laten staan of is de Heide veel vroeger dan andere jaren?
Graag hoor ik iets over jullie ervaringen op de Heide.
Vrolijke imkersgroet,
Gert Valk
Re: Heide 2018
Geplaatst: do 20 sep 2018, 21:14
door Gert.valk
Jammer dat er niemand reageert op mijn heide vraag.
Ik heb deze week beide volken opgehaald en 2 bakken honing afgenomen.
Ook heb ik een pers gemaakt. Ik zal er 2 foto's bij doen in de bijlage. Het werkt best goed.
Jammer dat de video te groot is..
Groet!