Pagina 1 van 3

Mooie woorden

Geplaatst: do 05 jun 2008, 22:29
door Bart de Coo
Bijenvrienden,

In de rubriek 'Koninginnenteelt' kun je op dit moment een gesprek volgen over de bruidsvlucht. Op het moment dat ik dit schrijf, is de laatste bijdrage van Dirk Blanken. Hij munt in zijn reactie het woord 'snotdop'. Wat een prachtige taalvondst! Ik snap onmiddellijk wat hij bedoelt! Of althans, ik kan me er van alles bij voorstellen.

Wat schiet me nog meer te binnen...

Een bevriende imker noemde zijn volkje dat hij speciaal aanhield voor het bevolken van bevruchtingskastjes zijn 'donorvolk'.

Als een collega met wie ik vaak carpool mij weer eens op een of ander vervelend, slecht presterend steekvolk hoort schelden, dan noemt hij ze altijd mijn 'vmbo-bijen'. (Met oprecht respect voor vmbo'ers: we geven allebei met veel plezier les aan heel wat vmbo'ers. En trouwens, leer mij die strontverwaande en frigide gymnasiastjes kennen![;)])

Als ik een geweldige zwerm heb opgezet of een moertje heb gekocht of gekregen en in een bevruchtingskastje of een andere kleine kast heb gestopt, dan noem ik die bijtjes altijd mijn 'knuffelvolkje'.

Als ik een steekmoer heb, dan noem ik haar altijd een 'bitch'.

Meer voorbeelden schieten me even niet te binnen, maar er volgen er vast meer!

Als je nu even achter je beeldscherm vandaan komt en door de huiskamer of studeerkamer gaat ijsberen, dan weet ik heel zeker dat ook jou allerlei geweldige voorbeelden te binnen schieten. Van anderen of van jezelf.

Voor de draad ermee!


Groet,


Bart de Coo

Re: Mooie woorden

Geplaatst: do 05 jun 2008, 22:39
door maartenkleijne
Dit jaar heb ik honderden gymnasiasten, MBO'ers, en VMBO'ers geinterviewd. Allemaal bijzonder toffe en bijdehande gasten en meiden.
De vooroordelen van de vorige eeuw zijn echt niet meer van toepassing op deze "Generatie Einstein". Zie het gelijknamige boekje van Jeroen Boschma.
Als der bijen hen navolgen gaan we gouden imkertijden tegemoet.

gr,
maarten

Re: Mooie woorden

Geplaatst: do 05 jun 2008, 23:25
door Bart de Coo
Kom op Maarten!,

Natuurlijk zijn dat vooroordelen. Ze zijn nota bene afkomstig van twee leraren - mijn collega en ik - die je op dat punt echt helemaal niets hoeft uit te leggen. Zoals ik al zei, wij geven beide met veel plezier les aan het vmbo. Desgewenst, als het je echt tegen de borst stuit, dan haal ik het wel weg.

Heb je nog mooie woorden? Vast wel. Voor de draad ermee!


Groet,

Bart

Re: Mooie woorden

Geplaatst: vr 06 jun 2008, 08:52
door Wim Joosten
Een stekerig volk van een oorspronkelijk gemoedelijk volk wordt ook wel F16's genoemd.

Met vriendelijke groet,
Wim

Re: Mooie woorden

Geplaatst: vr 06 jun 2008, 10:04
door maartenkleijne
M'n zwarte bijen: texelaartjes.
Ligustica's, met gele strepen (alhier ongewenst): limonadebijen.

gr,
maarten

Re: Mooie woorden

Geplaatst: ma 09 jun 2008, 10:32
door Jaap van Assenbergh
Ik heb op dit moment nog een piranha-volk. [:(!]
Nadere uitleg lijkt me niet noodzakelijk.

Jaap

Re: Mooie woorden

Geplaatst: ma 09 jun 2008, 16:43
door Oude Essink
piranha-volk.
Nadere uitleg lijkt me niet noodzakelijk

Heb medelij met de tragen van geest onder ons; enige toelichting zou aardig zijn!

Afbeelding

Re: Mooie woorden

Geplaatst: di 10 jun 2008, 12:49
door Jaap van Assenbergh
Een piranha is een nogal bijterig visje dat bijvoorbeeld voorkomt in het ammazone gebied. Ze leven in scholen en als ze een prooi zien (ruiken) vallen ze massaal aan. Van een kip blijft in enkele minuten niet meer over dan een paar botjes.

Zo'n volk heb ik dus ook. Ze staken me vorige week nog dwars door mijn broek. Toen ik thuis aan mijn vrouw vroeg van wat voor stof de broek gemaakt was zei ze: "Dat is een fijne rib broek." Mijn antwoord was: "Ik vind het helemaal geen fijne broek, ik vind het een rot broek" [;)] (Ook uitleggen?)

Jaap

Re: Mooie woorden

Geplaatst: di 10 jun 2008, 15:53
door Tieme
Ik noem bijen met een Buckfastinslag in de F1 generatie altijd discobijen

Tieme

Re: Mooie woorden

Geplaatst: di 10 jun 2008, 21:45
door Bart de Coo
Er schiet me weer een te binnen. Koninginnekooitje, zoals ze dat bij het Bijenhuis verkopen, kokervormig, dopje wordt vastgehouden met een elastiekje: krulspeld.

Overigens Tieme, die piranhabijen snapte ik wel, maar jouw discobijen niet. Het zal wel slaan op de tekening op het acterlijf, vermoed ik. Maar wat is daar zo disco aan?

Groet,

Bart