Ik heb wel twijfels bij Canadese Guldenroede. Ik zie er eigenlijk voornamelijk zweefvliegen op. Maar dat zal wellicht aan de standplaats liggen. Ik heb een paar keer de Nederlandse guldenroede gehad, en daarop kwamen wel bijen.
Bart ik ga een beetje aanvullen met enkele die ik staan heb en......waar de bijen zéér actief op zijn .
Nu vooral de persicaria die zwermachtig bevlogen wordt.
De Veronica en de veronicastrum zéér goed en lange bloeiperiode.
De kogeldistel, de eryngiums , de salie's of salvia's , de nepeta's(kattekruid),de Heleniums die straks zullen beginnen bloeien hier, de malva's in verschillende kleuren en hoogten(lavaterra's), de sedums , de verbascums ,kattestaart ,wilgenroosje (in het wit die zich niet uitzaait),leverkruid ,monarde ,marjolein,bereklauw,galega,papavers,jacobsladder,rudbeckia,scabiosa ,knautia en.........ik kan zo nog een heel eind doorgaan.Ik zal "proberen" er af en toe eens eentje te fotograferen en op het forum te plaatsen.
De Amerikaanse solidago's worden goed bevlogen mits ze niet te droog staan en in de volle zon.
De meeste drachtplanten zijn erg afhankelijk van standplaats, vocht, grondsoort en het ras dat je toevallig hebt.
Devies: van alles proberen en hetgeen waar de bijen goed op vliegen vermeerderen.
Mijn persoonlijke favoriet is wilde marjolein, maar het ene jaar is er geen bij op (bv. vorig te nat en 2003 te droog), andere jaren zwermt het van de bijen.
Tieme, mijn guldenroede staat in volle zon en redelijk vochtig. Het overgrote deel van insecten zijn bijen bij me, maar natuurlijk zijn er ook zweefvliegen en solitaire bijen.
Roger, dat is voor me een goed begin om te starten. Rome is ook niet op één dag gebouwd, maar over enkele jaren hoop ik een heuse bijenvriendelijke tuin te hebben![:)]
Bart , Oostrozebeke ligt niet zo ver van Oudenaarde .
Misschien kunnen we in het voor-of najaar eens afspreken als ik de borders opkuis ,dan ben je al een heel eind gezet met je planten die je van mij krijgt.Liever weg te geven dan te composteren.
Dat van die Guldenroede kan ik wel geloven. Al heb ik ze op verschillende plekken geprobeerd.
Ik kan de jacobsladder aan iedereen aanbevelen, daar zijn altijd bijen en hommels op te zien. Ook knoopkruid is fijn voor de bijen. En het bloeit ook lekker laat.
Zoals ook op dit moment de kogeldistels.