Eerste zwerm (dit jaar) geschept.

Praktijk-onderwerpen.

Moderator: Hans van der Post.

Jozef Maier
Berichten: 139
Lid geworden op: za 17 feb 2007, 22:46
Imker sinds: 1982
Aantal volken: 24
Locatie: Belgie
Contacteer:

Re: Eerste zwerm (dit jaar) geschept.

Bericht door Jozef Maier »

@ Jaap van Assenbergh,

Heb jij met de methode die je toepaste de koningin mee kunnen lokken of heb je die achter moeten laten in de spouw?

Het is boeiend om dat te weten, deze werkwijze kan nog gebruikt worden.



Jozef
Jaap van Assenbergh
Berichten: 458
Lid geworden op: di 15 mar 2005, 10:09
Imker sinds: 1989
Aantal volken: 10
Locatie: Tricht
Contacteer:

Re: Eerste zwerm (dit jaar) geschept.

Bericht door Jaap van Assenbergh »

Hoi Jozef,

Ik heb de kast van de week gecontroleerd en hare majesteit is inderdaad meegekomen. Het volk had de nieuwe raten reeds uitgebouwd en ze waren belegd.
Ik had in dit geval ook niet anders verwacht. De bewoner van het huis had mij reeds verteld dat rond de middag een zwaar gezoem was te horen in de spouw. Daarvoor vlogen er enkele tientallen bijen in en uit de kast, na dit zware gezoem was de kast bijna onzichtbaar geworden door de bijen en vlogen er duizenden. Voor mij het teken dat de koningin de spouw had verlaten. De enige angst die ik nog had was dat de koningin buiten de kast was gaan zitten en zou vertrekken of met het afvegen in de korf alsnog gesneuveld zou zijn. Dit was dus niet het geval.
Zaak indeze is wel dat je er snel bij bent, want als het volk zich een keer heeft gesetteld in de spouw dan is het een verloren zaak.

Twee jaar geleden had in ook eens een zwerm in een schoorsteen. Binnen twee uur had ik er een bak opstaan met open broed. In de pijp zaten echter nog oude raten van een eerder volk. Toen heb ik de koningin er niet uit kunnen lokken. Wel heb ik veel bijen er uitgelokt en uiteidelijk met de hand de raten uit het rookkanaal gehaald. De langste was 75 cm en zat alweer vol met nectar die de zwerm had meegenomen. Dit volk vond duidelijk de schoorsteen met de oude raten aantrekkelijker dan een kast met open broed.

Jaap
Jozef Maier
Berichten: 139
Lid geworden op: za 17 feb 2007, 22:46
Imker sinds: 1982
Aantal volken: 24
Locatie: Belgie
Contacteer:

Re: Eerste zwerm (dit jaar) geschept.

Bericht door Jozef Maier »

Bedankt Jaap voor je verdere uitleg. Dit komt nog van pas.

Jozef
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Google [Bot] en 8 gasten