bijen therapie?

Praktijk-onderwerpen.

Moderator: Hans van der Post.

Plaats reactie
zoem
Berichten: 25
Lid geworden op: ma 01 okt 2007, 17:25
Imker sinds: 1987
Aantal volken: 8
Bijenras(sen): alle rassen, voorkeur voor buckfast
Locatie: vught
Contacteer:

bijen therapie?

Bericht door zoem »

Ik heb laatst van iemand gehoord dat in, ik dacht, Frankrijk dat daar een soort van therapie bestond met bijen. De therapie werd volgens mij uitgeoefend met gevangenen. Heeft iemand hier ooit iets van gehoord of kan iemand me verwijzen naar??

Alvast bedankt
zoem
Berichten: 25
Lid geworden op: ma 01 okt 2007, 17:25
Imker sinds: 1987
Aantal volken: 8
Bijenras(sen): alle rassen, voorkeur voor buckfast
Locatie: vught
Contacteer:

Re: bijen therapie?

Bericht door zoem »

Bedankt voor je reactie.
Nee ik bedoel niet een therapie met bijen gif. Het was meer een therapie op gedrags- en sociaal niveau dacht ik.
De "cursisten" zouden zich rustiger en ontspannen moeten voelen en gedragen door o.a. het gezoem van de bijen; zo werd mij verteld?!
Jan de Graaf
Berichten: 94
Lid geworden op: za 10 dec 2005, 08:45
Locatie: Nederland
Contacteer:

Re: bijen therapie?

Bericht door Jan de Graaf »

Volgens mij is er een groep gedetineerden in de gevangenis van Balkbrug ook bezig met het houden van bijen. Doen ze daar al enige jaren. Details van dit project ken ik niet.
Groet, Jan
Bart Maes
Berichten: 136
Lid geworden op: zo 20 apr 2003, 15:32
Locatie: Belgium
Contacteer:

Re: bijen therapie?

Bericht door Bart Maes »

Een kennis van me werkt in een inrichting waar jonge 'moeilijke' gasten (verplicht) begeleid wonen. Hij heeft er ook een bijenstand met enkele kasten, niet van de braafste:D, zoals de gasten die hij begeleid:D:D.
Soms vertelde hij erover. Hij nam ze dan mee naar de bijen om te helpen bij het bekijken van de kolonies. Zo vroeg hij eerst aan hen om zeker hun broekspijpen in de kousen te stoppen en hun handen te beschermen (beschermkapjes hebben ze aan). Het was een goed middel om de tieners te doen luisteren, want die het niet deed had zeker enkele bijensteken te pakken[}:)]! En bij een volgende keer waren ze die bijensteken niet vergeten want toen deden ze het al vanzelf, die broekspijpen vast maken:D. De jongens en meisjes gedroegen zich bij de bijen op een volwassener manier, kalmer.
Ik weet niet of hij nog werkt aan de bijen met hen, maar zijn ervaringen waren er zeker niet slecht over.


met imkersgroet!
Bart
gerard.b.w.vos
Berichten: 876
Lid geworden op: wo 16 jan 2002, 13:17
Contacteer:

Re: bijen therapie?

Bericht door gerard.b.w.vos »

Jan de Graaf schreef:
Volgens mij is er een groep gedetineerden in de gevangenis van Balkbrug ook bezig met het houden van bijen. Doen ze daar al enige jaren. Details van dit project ken ik niet.
Groet, Jan
In de inrichting Veldzicht te Avereest Balkbrug is de Veldzichthoeve. Hier is een bijenstand en werken de patienten met Carnica bijen zonder beschermende kleding zoals imkerpak en handschoenen.
De verzorgster van de bijen is Lian, aktiviteiten begeleidster bij Veldzicht.
Zij heeft pas met goed gevolg de imkercursus gevolgd bij de vereniging Zwolle e.o..
De leraar aldaar is tevens de voorzitter van de Zwolse vereniging.
Lian heeft een mooie fotoserie van de bijenstand en de bijen aldaar gemaakt onder de titel Presentatiemap "de Bijenstal".
Zij heeft dat gepresenteerd op het 75-jarig bestaan van de vereniging. Zij oogste hiermee veel bewondering en dwong het nodige respect af bij oudere en ervaren imkers.
Een van de imkers, die de bijenkasten in het Ecodrome te Zwolle heeft staan vroeg haar de fotorapportage aan te mogen schaffen voor informatie aan de bezoekers van het Ecodrome.
De fotorapportage schijnt volgens informatie daar reeds aanwezig te zijn.

Misschien kan Lian eens wat meer vertellen over het werken van de gedetineerden en de bijen. Zij is dus bekend bij de vereniging Zwolle.

Misschien kan de imker van het Ecodrome ook wat meer over vertellen over zijn bijenstand in het Ecodrome.
Wisten wij wel dat daar ook een bijenstand ter informatie aanwezig is?
Bij mij was dat niet bekend.

Reden te meer om in het kader van een overzicht van bijenmusea en 'openbare' bijenstanden waar informatie aan belangstellenden wordt gegeven een overzicht samen te stellen waar deze in ons land (en Belgie uiteraard)aanwezig zijn.



http://www.bitsandbees.nl Bijna alles over bijen.
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Semrush [Bot] en 5 gasten