Bijenhoudster schreef:Die vlierbloesem door deegbeslag en dan frituren is niet te eten, gefrituurde takjes...
Vlierbloesemsiroop maakte mijn moeder al, en ik dus ook, lekker.
Ik vind die gefrituurde takjes wel lekker, maar vooral ook erg vet. Daarom zijn we hier na een paar keer, maar weer mee gestopt.
Bij de vlierbloesensiroop doen we bij consumptie koel en prikkelend bronwater. Heerlijk.
Verder maken we (maar eerlijk gezegd, mijn vrouw) ook vliebloesem"champagne", een licht alcoholisch heerlijk fris drankje. Dit is elk jaar veel te snel weer op

.
We hebben een paar vlierbomen bij huis staan, en zijn blij met deze bloesemtoepassingen (en wat ruikt die bloesen heerlijk). De bessen zijn simpelweg niet te plukken omdat de vogels ons voor zijn. Binnen een tros rijpen alle bessen niet gelijktijdig, en de vogels eten elke rijpe bes er snel tussen uit. Wij zouden toch liever trossen met rijpe bessen willen oogsten (besje voor besje is echt geen doen), maar die trossen met rijpe bessen zijn er dus nooit.
In een nabij bos zie ik nog wel eens trossen met rijpe bessen (het lijkt haast alsof daar minder vogels zijn. Hoewel, dit komt wellicht ook omdat daar veel meer bomen bij elkaar staan, dus wellicht alleen in verhouding minder vogels).
Van sleedoorn maken we wijn, of zetten het op brandewijn.