En de moer wordt door meerdere darren bevrucht, mocht er toch een broer half broer de moer hebben bevrucht en er onstaat inteelt dan trekken de arbeidsters deze larven uit het broed en krijg je dus de hagelschot:
http://www.imkerpedia.nl/wiki/index.php/Hagelschot
Ik zit hier trouwens ook met een volkje bastaards, Carnica met vermoedelijk Buckfast (bijen zijn donker oranje getekend)
Gisteren dit volkje gecontrolleerd en halverwege besloten de kast weer dicht te maken, ze waren zeer aggressief.....
Daar was geen aardigheid meer aan, ik was nog voornemens nog een keer een volk met zwarte bijen te plaatsen op een andere (nu nog lege) tand maar daar ga ik toch echt van af zien.
Tussen de 2 broedkamers nog een konninginnen roostergezet en voornemens over een 10 dagen de koningin te gaan zoeken en te verwijderen uit het volk (exit ermee

), hopeloos moerloos te maken en een nieuwe bevruchte koningin te bestellen en deze nog proberen in te voeren