Na een tijdje hier meegelezen te hebben wil ik me toch maar even voorstellen...
Er is hier namelijk AVB geconstateerd in de buurt en aangezien wij in het grensgebied van Hardenberg wonen, kan dit voor de naburige Nederlandse imkers wel eens interessant zijn. Zie hier: http://www.bijenhouden.nl/phpbb/viewtop ... =4&t=29606
Ik ben 39 en woon met mijn gezin in Duitsland, Uelsen om precies te zijn.
Ik woon al bijna 15 jaar in Duitsland, in de grensstreek met Nederland en nu sinds medio 2013 woonachtig in Uelsen.
De vorige eigenaar van de woning is Imker en ten tijde van de sleuteloverdracht stonden er nog 3 volkeren in de tuin. De imker vroeg me of hij ze mocht laten staan tot de winter en dat vond ik prima. In de loop van de tijd raakte ik bij elk bezoekje van de imker steeds meer geïntrigeerd van bijen en heb ik gevraagd of ik ook bijen kon houden. Uiteraard kon dat!
Ik ben dus lid geworden van de vereniging hier en heb de duitse "Imkerkurs" gedaan (6 dinsdagavonden), ben dus nu Imker en mag ook de D.I.B.-glazen vullen met honing en verkopen.
Ik heb nu 2 volkeren(Carnica's) en ga dit jaar naar 4, mijn maximale aantal.
Ik lees hier wat mee op het forum, maar zal denk ik weinig posten. Hier gaat alles uiteraard in het duits, ik heb veela duitse boeken en ik ken vaak alleen de duitse termen. Ik merk dat ik lastig kan omschakelen qua terminologie en ben dus meer duits georienteerd. Ik blijf het echter wel fijn om hier af en toe in het Nederlands iets op te zoeken wat ik in het duits nou net niet kan verwoorden.

Of in het Duits wordt het me te moeilijk en dan zoek ik het Nederlandse verhaal erbij.

Mijn eerste volkje:

Grüße...
