Beschimmeld stuifmeel op bodemplank normaal?

Praktijk-onderwerpen.

Moderator: Hans van der Post.

Plaats reactie
Kreefie
Berichten: 3
Lid geworden op: wo 24 aug 2016, 09:10
Imker sinds: 2016
Aantal volken: 1
Contacteer:

Beschimmeld stuifmeel op bodemplank normaal?

Bericht door Kreefie »

Hoi iedereen!

Een week geleden ben ik begonnen met het voeren van mijn bijen met suikerwater, 2 kilo suiker in verhouding 3:2. Omdat ik een paar dagen daarna veel varroa mijten op de bodemplank vond heb ik het voeren even gestaakt om een varroa behandeling uit te voeren.
Vandaag keek ik weer op de bodemplank en vond daar grote klonten paars stuifmeel (welke bloem is dat??) maar ook veel beschimmeld stuifmeel. Komt dit door het bijvoeren? Toch teveel water? Betekend dit dat er ook schimmel op de ramen kan zitten? Ik heb de ramen niet bekeken want het werd donker en mijn bijen zijn soms echte bitches (had al een angel in m'n vinger, gelukkig niet diep genoeg...) of is het beschimmelde stuifmeel op de bodemplank onschuldig?

Ook vroeg ik me af; de bijen maken nu van het suikerwater hun wintervoorraad honing, ik zie als ik van bovenaf op de ramen kijk dat ze dat doen op ramen waar eerst veel broed op zat. Kan het dan kloppen dat ik plotseling mega veel varroa op de bodemplank vind, omdat de broedcellen worden opgeruimd? Of moet ik gewoon een intensieve varroa bestrijding uitvoeren?

Groetjes, kreefie
Gebruikersavatar
Hans van der Post.
Moderator
Berichten: 8309
Lid geworden op: di 21 nov 2000, 00:00
Imker sinds: 1962
Aantal volken: 4
Bijenras(sen): F1 carnica VSH
Locatie: Oegstgeest
Contacteer:

Re: Beschimmeld stuifmeel op bodemplank normaal?

Bericht door Hans van der Post. »

1- Stuifmeel wat op de varroa lade ligt gaat op de duur schimmelen. In de raat wordt afgedekt met een dun laagje honing of suikerwater.
2- Een bijenvolk maakt van suikerwater geen honing! lees eens op www.imkerpedia.nl :idea:
3- De verhouding van suiker en water is goed.

Sterkte met je bijensteek en kijk wat vroeger op de dag. :be2:
!Hans.
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 4 gasten