Afgelopen winter zijn mijn houten en kunststof kasten kapot gepikt door spechten.
Begrijpelijk want ze staan open en bloot in de natuur.
Nu wil ik voor deze winter de kasten beschermen met gaas.
Heeft iemand ervaring hiermee?
Misschien kan iemand me adviezen geven wat wel wat niet te gebruiken , type gaas etc.
Alvast bedankt
vr gr
Henk
Kasten beschermen voor spechten
Moderator: Hans van der Post.
-
- Berichten: 60
- Lid geworden op: vr 06 feb 2015, 19:56
- Imker sinds: 1977
- Aantal volken: 8
- Bijenras(sen): carnica en Buckfast
- Locatie: Vught
- Contacteer:
-
- Berichten: 931
- Lid geworden op: zo 30 mei 2004, 22:51
- Imker sinds: 1979
- Aantal volken: 12
- Bijenras(sen): Buckfast
- Locatie: Hengelo Gld
- Contacteer:
Re: Kasten beschermen voor spechten
Met gaas gaat natuurlijk, maar is wel lastig om je kasten helemaal in het gaas te pakken. Ik heb redelijke ervaring met hoesjes van goedkoop zeil uit de bouwmarkt. Mijn kunststof kasten zijn 50 x 50 centimeter. Ik heb hoezen gemaakt die er ruim omheen vallen, 55 x 55 of 60 x 60 centimeter. De spechten kunnen hier slecht vat op krijgen. De naden heb ik gewoon met een nietapparaat aan elkaar gezet, misschien kun je het ook wel lijmen. Maar het valt niet mee als ze eenmaal weten hoe gemakkelijk ze aan voedsel kunnen komen.
Als je kasten dicht opeen in de rij staan, kun je natuurlijk ook de hele rij inpakken met een bouwzeil, alleen vliegopening vrijlaten en hopen dat de terrorspechten hier niet tekeer gaan.
Als je kasten dicht opeen in de rij staan, kun je natuurlijk ook de hele rij inpakken met een bouwzeil, alleen vliegopening vrijlaten en hopen dat de terrorspechten hier niet tekeer gaan.
-
- Berichten: 20
- Lid geworden op: za 24 sep 2016, 03:12
- Imker sinds: 2014
- Aantal volken: 8
- Bijenras(sen): buckfast
- Locatie: rijen
- Contacteer:
Re: Kasten beschermen voor spechten
Voor 2x 20 euro 2 camouflagenetten kopen bij de dump. 3 palen in de grond steken. 2 aan het begin en eind. 1 in het midden. Netten er over heen en klaar. Netten aan elkaar maken boven de kasten. Deze zijn makkelijk los en vast te maken. Dus werken in de volken gaat ook nog makkelijk. Pluspunt is dat alles ook minder opvalt in de open natuur en dus ook minder nieuws gierige aagjes aantrekt die hun handen niet thuis kunnen houden. Werkt bij mij prima.
met een oldtimer in de hand, heb je veel bekijks in het land.
-
- Berichten: 143
- Lid geworden op: wo 06 jul 2005, 21:29
- Imker sinds: 1995
- Aantal volken: 10
- Bijenras(sen): Buckfast
- Locatie: Alblasserdam
- Contacteer:
Re: Kasten beschermen voor spechten
Ik gebruik vogelnetten voor de tuin. Wel groot genoege maaswijdte doen zodat de bijen nog makkelijk er tussendoor kunnen.
Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 6 gasten