Sommige Helleborussen zijn uitgebloeit en er zijn zaaddozen, als ik die zaadjes nu zaai (maart)zie ik dan dit jaar al een plantje of kan ik ze beter in de kas zaaien?
Oppassen Amja,de zaaddoosjes zijn er al,maar de zaadjes zijn bijlange nog niet rijp.Ze zien nu nog wit of groen,ze moeten reeds een beetje zwart worden voor je ze kunt oogsten,en dit is meestal eind april,begin mei.Zaai ze dan zo vlug mogelijk .De zaadjes kiemen pas na een koude periode rond de jaarwisseling om tegen eind januari hun kopje boven te steken.
Alé alé amja ,geduld is een schone deugd!!! En vergeet niet als de plantjes uitkomen dan moet je er nog drie jaar bijtellen voor je de eerste bloemen ziet. Ik zie een helleboris als een vrouw,je moet er véél geduld voor opbrengen en als ge ze graag ziet dan doe je dat ook:D groetjes
Ben vandaag naar de bijen markt geweest in Helchteren. De bijen waren goed aan prijs en vlug weg. Heb daar helleborus gekocht, Pink lady - whit spolted lady - betty ranical. Voor mij onbekend(niet onbemind)maar wie heet er fotos van(Roger) wie kan mij helpen. Groetjes.
Dus Tinus jij kocht Helleborissen zonder dat ze in de bloem stonden? Zou een echte liefhebber nooit doen!!!Er zijn teveel kleurverschillen en afwijkingen. Het zijn allen hybriden van de H.Oriëntalis. Als de sneeuw hier morgen verdwenen is zal ik eens een foto nemen van de H.Pink Lady en de H.Whit Spolted Lady. De H.Betty Ranicar kan je zien bij de reeks foto's die ik al plaatste. Het is de witte dubbele,de tweede bovenaan.
Ja, ik als Helleborisliefhebster zou ook nooit deze planten kopen zonder bloem.[;)]
En ik ben maar een beetje ongeduldig, ik verwacht niet dat het er morgen op staat, overmorgen is ook goed. Borage die ik gezaait heb staat er ook in 3 - 4 dagen op. Dat een Helleboris zolang nodig heeft om een bloem te krijgen.