Heren,
aangezien het koninginnenaanbod van Hennie Kroese geleid heeft tot een discussie over de raskenmerken van Buckfastbijen, wordt dit onderwerp verplaatst naar de rubriek koninginneteelt en bijenrassen.
Els
Buckfast, maagdelijke moertjes over
-
- Berichten: 976
- Lid geworden op: zo 07 jan 2001, 00:00
- Locatie: Nederland
- Contacteer:
- Kroese
- Berichten: 1675
- Lid geworden op: do 16 nov 2000, 00:00
- Imker sinds: 1977
- Bijenras(sen): Buckfast
- Locatie: Apeldoorn
- Contacteer:
Re: Buckfast, maagdelijke moertjes over
Dit zijn F1 dochters van de UG99-570 of UG99-571 (zusters) die de darren dit jaar leveren op Ameland.Dit jaar staat op Ameland een darrenlijn van dezelfde Zweedse afkomst.
Met Buckfastgroeten, Albert
Van deze moeren heb ik in 2000 larven gehad. Ik heb hier nog 1 dochter / standbevrucht van.
Ik vind de werksters van deze dochter zeer zachtaardig, zwermtraag en heel rustig op de raat. Ook wat haaldrift betreft heeft dit volk een goed cijfer.
Niet voor niets is deze lijn gekozen als darren leverancier op Ameland.
Mijn UG02-539 is een nazaat van een zuster van bovenstaande moeren, en is bevrucht op het eiland Hasslö door een darrenlijn van de KDK (Kristianstadt Drotningar Klub)
De werbijen van deze moer zijn ook raatvast en zeer vriendelijk. Doppen heb ik nog niet gezien, terwijl ik het volk toch klein houdt. Mij valt wel een flinke haaldrift van de werkbijen op. Wat de nateelt doet is natuurlijk afwachten. Maar gezien de ouderlijn heb ik er wel vertrouwen in.
En wat ik zo mooi vindt, de bijen van deze moer hebben die mooie "leerbruine" (Buckfast) kleur.
Voor de liefhebbers die te laat waren, en misgrepen. De nieuwe teelten van deze lijn komen uit op:
Di/Wo 3-4 Juni.
Ma/Di 9-10 Juni
Wilt ook eens deze nateelt uitproberen, mail dan rechtstreeks naar hkroese@hetnet.nl
Zolang de vooraad strekt.
Een goede teelt gewenst,
Hennie Kroese.....
Bijgewerkt door - kroese op 31/05/2003 02:15:19
Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 2 gasten