Mijn kasten zijn geschilderd met het merk Brink Molyn - Sylocryl BNB, een acryl glanslak. Is redelijk prijzig ( € 37,50 per liter)maar het is ademende verf op waterbasis en het tast geen kunststof aan. Dit i.v.m. Segenbergers.
Klik op onderstaand plaatje om naar de website te gaan
Bart Maes schreef:
In het najaar heb ik enkele nieuwe simplexkasten gekocht, deels om uit te breiden, deels om oude kasten te vervangen. Die nieuwe rompen ga ik in de winter schilderen met klare lijnzaadolie (enkel de buitenkant). De binnenkant wrijf ik in met een propolismengsel. De vliegplank krijgt een 'bij-vriendelijk' kleurtje.
Misschien ook een mogelijkheid?
Hoi Bart,
Interessant over die lijnzaadolie. Lijkt me een echt natuurproduct. En dat willen we toch zo veel mogelijk. Je hebt het over klare lijnzaadolie. Is er dan nog andere lijnzaadolie?
Groet
Huub.
Schilderen binnenzijde van de buitenranden van Simplex kasten met een afsluitende verf, wat is het probleem? Als je het niet behandeld maak je kasten waarbij, bij te veel dikke lagen verf aan de buitenkant een soort van blarenkast ontstaat, of de kasten rotten dan van binnenuit weg. Zet je een afsluitende laag aan de binnen kant de bijen kunnen er niet bij dus het is als de verf uitgedampt is niet schadelijk, het enige probleem is dat je condensvorming aan de binnen kant van de buitenrand krijgt. Ventileren is een oplossing.
Dan Erik?
schilderen van de Segenberger kunstof kasten. Heb je geen last van blokking? (Dat is het vast gaan zitten van b.v. twee kastdelen aan elkaar).En het op de duur pikken van de verflagen die je op de kasten hebt gedaan? Door uitreding van de weekmakers krijg je volgens mij op de duur een pikkende verflaag.