Franse veldwesp

Verwant aan honingbijen zijn talloze insecten. Veel imkers hebben er een speciaal oog voor ontwikkeld. Ook niet verwante insecten hebben vaak hun interesse.
Plaats reactie
wil
Berichten: 64
Lid geworden op: do 17 jul 2003, 21:35
Locatie: Belgium
Contacteer:

Franse veldwesp

Bericht door wil »

Vorige zondag wist mijn broer deze te fotograferen. Het beestje zat in de omgeving van bolklimop.
Wie weet iets meer over dit lief diertje ?

DEERLIJK (Belgie)- 14 SEPTEMBER 2003

Afbeelding


http://users.skynet.be/verzamelen/natuur.html
Romée van der Zee
Berichten: 1218
Lid geworden op: di 14 nov 2000, 00:00
Contacteer:

Re: Franse veldwesp

Bericht door Romée van der Zee »

Dat lijkt me een Franse veldwesp, Polistes dominulus. De laatste jaren zijn er steeds meer meldingen in Belgie en Nederland van deze wesp uit het middenlandse zeegebied.
Ook in Amerika is de verspreiding de laatste jaren stormachtig verlopen.
grtn
R.
wil
Berichten: 64
Lid geworden op: do 17 jul 2003, 21:35
Locatie: Belgium
Contacteer:

Re: Franse veldwesp

Bericht door wil »

Dat is dan een boeiende verrassing. Weet daar eigenlijk niets vanaf maar vond op het internet alvast dit verhaal:

VROUWTJESWESP SLUIT MANNETJE OP
Wespen staan er niet om bekend erg vriendelijke beestjes te zijn, maar de vrouwtjes van de papierwesp (Polistes dominulus) maken het wel erg bont. Keren ze na een voedselexpeditie naar hun nest terug, dan regelt een aantal werksters dat de mannetjeswespen niet met hun pootjes aan het eten kunnen komen.
Door vechten, bijten en dreigen met steken -alleen vrouwtjeswespen hebben een angel- duwen ze de mannetjes met hun kop naar beneden in lege nestcellen, zodat ze zich niet te goed kunnen doen aan het voedsel dat zojuist is binnengebracht en dat alleen voor de wespenlarven is bedoeld, melden twee onderzoekers van de Cornell universiteit in Ithaca, New York, in Nature van 2 oktober.


Volg met heel veel belangstelling het vervolg van dit onderwerp.
Alvast veel dank voor alle informatie.
Wil


http://users.skynet.be/verzamelen/natuur.html
Romée van der Zee
Berichten: 1218
Lid geworden op: di 14 nov 2000, 00:00
Contacteer:

Re: Franse veldwesp

Bericht door Romée van der Zee »

[img]../imkers/rom/polistes.jpg[/img]

In het voorjaar 1999 fotografeerde ik een nestje van de Franse veldwesp in aanbouw. Je ziet dat het onbeschermd in een struik hangt. Er zijn drie wespen-subfamilies die in een sociaal verband leven. De polistinae is er één van.
Het dominante vrouwtje legt bijna exclusief de eitjes. Er is met name in het vroege seizoen echter een regelmatige strijd om de dominantie.
Romée
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 3 gasten