Onderstaand artikeltje stond om half tien vanavond in de digitale versie van De Telegraaf. Bepaald geen reklame voor onze hobby......
Gewonden bij cursus honing maken
BREDA - Een onschuldige cursus honing maken in Breda is zondag uitgelopen op een chaos. De bijen reageerden woedend toen de Bredase imker zijn cursisten wilde laten zien hoe de honing van de honingraten gehaald moest worden. Ze werden agressief en begonnen omstanders te steken.
Volgens de politie waren de cursisten goed beschermd maar moesten omstanders en buurtbewoners het ontgelden. De politie moest er zelfs aan te pas komen toen slachtoffers verhaal wilden halen bij de imker. Ook enkele agenten werden gestoken.
Zes mensen moesten zich in het ziekenhuis laten behandelen met tegengif. Een buurtbewoner schat dat dertig tot veertig mensen bijensteken hebben opgelopen. De man zag duizenden bijen op zich afkomen. "Sommige mensen zijn vijftig keer gestoken, anderen dertig keer. Ik heb mijn zoontje net kunnen redden."
De Bredanaar gaat maandag aangifte doen bij de politie. Hij vindt het onbegrijpelijk dat een imker die zelf in beschermde kleding werkt midden in een woonwijk met zijn bijen aan de slag kan gaan.
De imker is op verzoek van de politie zo snel mogelijk met zijn bijenkasten vertrokken.
Ongetwijfeld is het hot news, want ook RTL4 heeft er uitgebreid aandacht aan geschonken. Gelukkig paste deze zender "hoor en wederhoor" toe en liet ook een andere imker aan te woord. In de daarop volgende reportage zag men waarom de bijen zo sterkig waren geworden maar ook dat het onder normale omstadigheden te doen was om, zonder beschermende maatregelen dicht bij de kasten te komen.
De uitzending was op RTL 4 bij het prgramma Editie NL.
Ik viel er halverwege in.
Vanavond om 22.30 wordt dit programma wederom uitgezonden. Ik weet niet of dat dat een herhaling is.
P.S. krijgen de mensen eens wat respect voor ons bijenhouders. [B)]
In het NRC-Handelsblad van vanavond een reactie van Jos Plaizier:
Jos Plaizier, voorzitter van de landelijke vereniging van bijenhouders VVBN, kijkt op van het incident in Breda. Hij zegt dat het zelden voorkomt dat bijen zo heftig in de aanval gaan. ,,Ze vinden het uiteraard niet leuk dat hun honing wordt weggehaald, want daarmee moeten ze de winter doorkomen.'', legt hij uit. Mogelijk heeft de imker zijn cursisten wat te pontificaal laten zien hoe ze moesten handelen, denkt Plaizier, en zijn de bijen daarvan geschrokken.
,,Maar hun agressiviteit kan ook het gevolg zijn van kleuren of geuren in de directe omgeving'', voegt hij daaraan toe. ,,Ik heb me ooit eens in een zwarte broek onder de bijen begeven. Prompt werd ik vele malen gestoken. Nadat ik een witte broek had aangetrokken, lieten ze me met rust. Geurtjes kunnen ook een rol spelen. Het is onverstandig met sterke after shave of met alcohol op in de buurt van bijen te komen. Imkers weten dat, ze nemen hun voorzorgsmaatregelen'', aldus Plaizier.
Helaas, het is een vervelende samenloop van omstandigheden, ik was daarbij aanwezig als cursist. Laat ik u dit vertellen, dat daar eigenlijk gewoon gebeurt is wat u als imker ook doet!!! Dat u wat lacherig reageert op de krantenberichten zoals "cursus honing maken" is begrijpelijk, maar dat zijn helaas woorden van journalisten, die blijkbaar niet gehinderd worden door enige kennis van zaken. De stand is niet (echt) in een woonwijk, de omstanders waren ook niet echt goed bezig daar....... Maar goed, om de zaak niet verder te laten escaleren is men daar niet verder op ingegaan.
En natuurlijk is het erg negatief voor de imkerij, maar u als collega imkers wil ik vragen niet te negatief te reageren, zeker niet als u de ware toedracht niet kent.