Vandaag kwam per email het onderstaande bericht.
Wie woont er in Rotterdam of omgeving?
Hallo,ik heb de volgende vraag.
Al enige weken zie ik vanuit mijn oude vogelhuisje regelmatig bijen in en uit vliegen.
Als ik tegen het huisje tik of de schuurdeur dicht doe hoor ik een behoorlijk gezoem.
Nu ben ik dus bang dat in mijn volgelhuisje een nieuw bijennest zich aan het ontwikkelen is.
Kan u mijn helpen aan een adres van een imker die dit kan bekijken en evt.de bijenkolonie kan verwijderen.Mijn postcode is 3069RV in Rotterdam.
Mvg,Theo van Beusekom.
t.g.van.beusekom(APENSTAART)freeler.nl
Bijna zo goed als zeker hommels,heb in de loop der jaren zo al verschillende oproepen gekregen en telkens waren het hommels.
Het zou me sterk verwonderen dat een zwerm zou intrekken in zo'n klein nestkastje.Want ooit begon de behuizing ervan toch met een zwerm.[;)]
Jaren geleden heb ik eens een zwermpje bijen gezien in een koolmezenkastje bij een schooltuin.
Ze deden het zo goed dat ze 4 weken later weer wegzwermden op zoek naar een beter woning.
Ongetwijfeld,ongeveer met honderprocent zekerheid , heb u een Hommels nest in u nestkastje.
Ze steken nauwelijks, doen goed werk,en zijn gemakkelijk te verwijderen. Volgend jaar komen ze denk ik niet terug .Het kastje is te klein.
Dit voorval heb ik hier ook meerdere malen gehad. Ze horen nu eenmaal in de natuur thuis,maar ik heb ook liever koolmezen.
Ik constateerde gisteravond dat er veel bijen naast het toiletraampje de spouw in gaan. Volgens mij heb ik dus een bijennest in de spouw.
Mijn vraag is: moet ik dit nest wegspuiten door middel van gif of is het mogelijk dit bijenvolk zonder koningin te lokken naar een andere kast?
A.s maandag bel ik ook de gemeente voor advies.
Desalniettemin,
graag uw reactie,
Janneke Steehouder
JannekeSteehouder(APENSTAART)hotmail.com
Ik heb drie jaar voor de brandweer van stad Gent gewerkt voor het verwijderen van wespennesten en bijenzwermen.
Zeer eenvoudig: Kan je de zwerm bijen meenemen: ok
Kan je de zwerm niet meenemen, bijvoorbeeld in een spouw, dan verdelgen. Je kunt moeilijk de muur slopen.
En dit gebeurde regelmatig....