Net gevonden bij Google books, The feminine monarchie van Charles Butler, die niet alleen bekend werd als de 'vader van de Britse imkerij', maar ook als spellingshervormer (!). Zijn beroemde boek staat helemaal als facsimile online:
http://books.google.nl/books?id=f5tbAAA ... &q&f=false
Ik heb er nog geen letter in gelezen, maar ik heb al wel gezien dat je het boek gemakkelijk kunt printen. Download het boek als pdf-bestand en print het desnoods met twee pagina's op één A4'tje. Het ziet er in elk geval behoorlijk leesbaar uit, alhoewel de nodige Engelse leesvaardigheid, in zeventiende-eeuws Engels nota bene, wel een vereiste is natuurlijk.
De titel is alvast opmerkelijk. Butler snapte duidelijk al dat de bijen overwegend vrouwelijk, 'feminine', zijn. Daarmee was hij zijn tijd ver vooruit.
Probeer het eens!
Groet,
Bart de Coo
Charles Butler: The feminine monarchie (1609)
- Bart de Coo
- Moderator
- Berichten: 2978
- Lid geworden op: wo 14 jan 2004, 20:34
- Imker sinds: 2003
- Aantal volken: 15
- Bijenras(sen): Bastaard
- Locatie: Dieren (Gld)
- Contacteer:
Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 2 gasten