Bijen en Bt-mais; een stress test

Onderwerpen als varroa, Amerikaans vuilbroed en secundaire infecties bij bijen.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
O Peatey
Berichten: 148
Lid geworden op: di 26 mei 2009, 16:25
Locatie: Enkhuizen
Contacteer:

Bijen en Bt-mais; een stress test

Bericht door O Peatey »

Zie een interessant onderzoek over bijen en maispollen afkomstig van gentisch gemodificeerde mais. De mais is voor zien van het zgn Bt-gen (afkomstig uit Bacillus thuringiensis) dat zorgt dat insecten (vnl. Lepidoptera) die van de mais vreten er aan sterven.
http://www.biosicherheit.de/forschung/m ... alten.html
Pieter
Gebruikersavatar
marc
Berichten: 1075
Lid geworden op: vr 10 sep 2004, 01:34
Locatie: Belgie
Contacteer:

Re: Bijen en Bt-mais; een stress test

Bericht door marc »

Ik vraag me af hoe ze gaan zien of de stress die het de bijen oplevert van de Bt mais komt of van de arme voedselkwaliteit van de maispollen.
Wellicht weer een belangengroepje dat wil 'bewijzen' dat Bt mais de bijen wel (tegenstanders van gemanipuleerde gewassen) of geen (de zaadmultinationals) stress bezorgt.
Binnenkort mogen we dus het zoveelste dubieus wetenschappelijk verslag verwachten... weggegooid onderzoeksgeld.
Gebruikersavatar
Berend
Berichten: 408
Lid geworden op: di 21 apr 2009, 14:10
Contacteer:

Re: Bijen en Bt-mais; een stress test

Bericht door Berend »

En het onderzoek zal zeker gesubsidieerd worden door de zaadmultinationals?
Gebruikersavatar
Bart de Coo
Moderator
Berichten: 2978
Lid geworden op: wo 14 jan 2004, 20:34
Imker sinds: 2003
Aantal volken: 15
Bijenras(sen): Bastaard
Locatie: Dieren (Gld)
Contacteer:

Re: Bijen en Bt-mais; een stress test

Bericht door Bart de Coo »

Nou zeg, wat een misplaatst chagrijn. Wordt er een keer terzakedoend onderzoek gedaan door een onverdachte club, publiceren ze erover in leesbaar en toegankelijk Duits, is het weer niet goed. Je moet natuurlijk wel oppassen dat je niet uitsluitend tevreden bent met resultaten die je graag wilt horen.

Groet,

Bart
Gebruikersavatar
Berend
Berichten: 408
Lid geworden op: di 21 apr 2009, 14:10
Contacteer:

Re: Bijen en Bt-mais; een stress test

Bericht door Berend »

Voor de duidelijkheid, mijn reactie heeft niets te maken met de resultaten van dit onderzoek. Prima dat het gedaan wordt.
Gebruikersavatar
marc
Berichten: 1075
Lid geworden op: vr 10 sep 2004, 01:34
Locatie: Belgie
Contacteer:

Re: Bijen en Bt-mais; een stress test

Bericht door marc »

Bart de Coo schreef:Nou zeg, wat een misplaatst chagrijn. Wordt er een keer terzakedoend onderzoek gedaan door een onverdachte club, publiceren ze erover in leesbaar en toegankelijk Duits, is het weer niet goed. Je moet natuurlijk wel oppassen dat je niet uitsluitend tevreden bent met resultaten die je graag wilt horen.
Zie jij dan wel het verschil of een bij stress heeft van voedseltekort of van het feit dat de plant genetisch gemanipuleerd is ? Een wetenschappelijk onderzoek beoordeel je objectief en wetenschappelijk, niet of het in 'leesbaar of toegankelijk Duits' is opgesteld.
Bart, je profileert je op dit forum als een groene jongen. Niets op tegen, ben ik ook, maar laat het geen ondoordacht groen worden aub want dat leidt tot ernstige afwijkingen zoals je emotionele reactie 'misplaatst chagrijn'. Een eigenschap die een rubriekbeheerder niet mag hebben.
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 5 gasten