Besten,
Ik heb weer een leuke historische film voor je.
http://www.imkersdeventer.nl/100-jaar-b ... taliseerd/
Je ziet links naar een viertal afleveringen van een historische bijenfilm op Vimeo. De film is gemaakt door de Deventer fotograaf en cineast Alex Roosdorp. Er is in Deventer een straat naar hem vernoemd. Het scenario en de teksten die in beeld verschijnen zijn van toenmalig VBBN-voorzitter, auteur van Het bijenboek (1928) en redacteur van het Maandschrift Johan Joustra. Het gaat dus om een geluidloze film. Dat je niet denkt dat er wat mis is met je computer.
De film werd onder meters stof vandaan gehaald en gedigitaliseerd ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Deventer imkers in 2013.
(Die Joustra was wel een beetje een schavuit. Helemaal aan het begin van de film verschijnt er een reclame voor zijn boek in beeld. Toegegeven, dat boek is erg goed.)
Pilsje, zak chips en veel plezier!
Bart
Alex Roosdorp. Bijen en bloemen (1935)
- Bart de Coo
- Moderator
- Berichten: 2978
- Lid geworden op: wo 14 jan 2004, 20:34
- Imker sinds: 2003
- Aantal volken: 15
- Bijenras(sen): Bastaard
- Locatie: Dieren (Gld)
- Contacteer:
Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 1 gast