Inhoud Nektapoll

Hoe pak je het bijenhouden goed georganiseerd aan. Bijenwoningen, gebruiksvoorwerpen bij het houden van bijen.
Plaats reactie
Biodlarn
Berichten: 149
Lid geworden op: di 08 jan 2013, 07:37
Bijenras(sen): Mellifera
Locatie: Jämtland, Zweden
Contacteer:

Inhoud Nektapoll

Bericht door Biodlarn »

Weet iemand hoeveel proteinen en vet er in Nektapoll zitten?
Kun je het zien als een pollenvervanger zoals Feedbee (ca. 36 % proteinen) of is het een broedstimulerend voer zoals Neopoll (wat maar 2% proteinen bevat).

Groet, Han
Gebruikersavatar
Hans van der Post.
Moderator
Berichten: 8309
Lid geworden op: di 21 nov 2000, 00:00
Imker sinds: 1962
Aantal volken: 4
Bijenras(sen): F1 carnica VSH
Locatie: Oegstgeest
Contacteer:

Re: Inhoud Nektapoll

Bericht door Hans van der Post. »

Han heb al eens met een zoekslag gekeken? ik net wel LET OP:
Nektapoll | Bijentelersbond Lanaken en omstreken
http://www.bijentelersbondlanaken.be/nektapoll
Bijenhof deelt op haar website mee dat het momenteel verboden is om Nektapoll te verkopen tot nader onderzoek van het FAVV. Naar aanleiding van een niet conform monster 2467/14/0069 (gehalte HMF (hydroxymethylfurfural) in voeding voor bijen van 198 mg/kg – actielimiet 40 mg/kg) wordt het ...

Weet niet hoe oud dat spul van jou is, ik gebruik het nooit en vele met mij.
Hier van het forum van vijf jaar geleden.
!Hans.
Biodlarn
Berichten: 149
Lid geworden op: di 08 jan 2013, 07:37
Bijenras(sen): Mellifera
Locatie: Jämtland, Zweden
Contacteer:

Re: Inhoud Nektapoll

Bericht door Biodlarn »

Heb het gelezen Hans. Het gaat om 1 of 2 lotnummers en ik vind de waarschuwing alleen in het NL en Fr.
Dus ik neem aan dat de Nektapoll die bij ons verkocht wordt uit een ander lotnummer afkomstig is en (waarschijnlijk) veilig is. Maar goed, een gewaarschuwd mens telt voor 2.

Ik heb geen Nektapoll thuis maar heb de afgelopen zomer wat met Neopoll gewerkt. Wij hebben korte zomers en afgelopen jaar was een ramp qua temperatuur en neerslag. De (late) afleggers hadden weinig stuifmeel aanbod en ik dacht dat Neopoll een pollenvervanger was zoals Feedbee bijv.
Mooi niet. 98% suiker en maar 2% proteinen. Gelukkig hadden we door een paar mooie weken in augustus nog een paar hektare blauw maanzaad wat is gaan bloeien (veel te laat) en hebben de afleggers daar nog stuifmeel kunnen halen. En met constant biivoeren heb ik nog mooie afleggers kunnen inwinteren.

Nu las ik over Nektapoll, in 'Oude raten stuifmeelvrij maken', en zocht op het net naar info over de inhoud, maar dat is schijnbaar moeilijk te vinden.

Misschien moet ik het maar zelf gaan maken denk ik nu. Hoge HMF waarden in Nektapoll en Feedbee is verontreinigd met GMO-stuifmeel.

//Han
Dirk Blanken
Berichten: 2045
Lid geworden op: zo 08 okt 2006, 18:10
Locatie: Nederland
Contacteer:

Re: Inhoud Nektapoll

Bericht door Dirk Blanken »

2015 was inderdaad een slecht jaar voor de bijen.
Er werd door het slechte weer veel te weinig stuifmeel gehaald en dat is op de grotere standen duidelijk te merken aan de grote van de volken nu.

Vooral thuis de grootste stand is dat te merken, kleine volken veel op maar 6 ramen bijen terwijl op de kleinere standen met 6 tot 10 volken ze op 8 tot 10 ramen nu zitten.
Alle volken hebben dezelfde behandeling gehad daar licht het niet aan.

In het najaar was ik al bezorgd er kwam veel te weinig stuifmeel binnen door het weer of het was te koud of te veel wind of het was regenachtig.
Ik zit in het hoge Noorden waar je het moet hebben van de dorpen wat betreft stuifmeel en niet van de monoculturen op de zeer goede grond.
De laatste jaren was er nog wat vogeltjes land in de buurt maar dat is nu ook weer afgelopen.
Een zeer domme politiek, drie jaar voor de vogeltjes zorgen om ze terug te krijgen en het dan weer te stoppen??? stupid weggegooid geld.

Ik heb besloten om vooral thuis het aantal volken sterk te beperken.
Volgend jaar is waarschijnlijk ook weer zo'n raar jaar met de El Nino berichten waarschijnlijk een heel nat voorjaar!!

Voor ons is het een toegewijde hobby maar voor de volken niet!
Vooral de opzet van nieuwe volken zal moeilijker worden.

Dirk
dertiende
Gebruikersavatar
Jelte Pieter Dijkstra
Berichten: 5028
Lid geworden op: ma 19 feb 2001, 00:00
Imker sinds: 1998
Aantal volken: 0
Bijenras(sen): baastaard (mijn lievelingsbij), ca, bu
Locatie: Belgie
Contacteer:

Re: Inhoud Nektapoll

Bericht door Jelte Pieter Dijkstra »

Vooral de opzet van nieuwe volken zal moeilijker worden.
Waarom?
JP
Jaap v.Popering
Berichten: 5747
Lid geworden op: vr 05 jan 2007, 14:22
Imker sinds: 1960
Aantal volken: 4
Bijenras(sen): bastaard
Locatie: St-Annaland
Contacteer:

Re: Inhoud Nektapoll

Bericht door Jaap v.Popering »

Dirk Blanken schreef: Volgend jaar is waarschijnlijk ook weer zo'n raar jaar met de El Nino berichten waarschijnlijk een heel nat voorjaar!!
Dit lijkt mij hetzelfde als .... :think: .Huilen voordat je geslagen wordt .

Jaap v P
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 5 gasten