bijenstand aan maïs
Moderator: Hans van der Post.
-
- Berichten: 1747
- Lid geworden op: di 27 okt 2015, 20:20
- Imker sinds: 2015
- Aantal volken: 25
- Bijenras(sen): Carnica bastaarden op Dadant
- Locatie: Vlaams Brabant
- Contacteer:
bijenstand aan maïs
Ik heb de mogelijkheid om mijn afleggers in een boomgaard te zetten op een aantal km van huis. Het is een lange strook met aan beide kanten een maïsveld. De kasten zouden dan op ongeveer 5 meter van de maïs staan. Zijn er problemen te verwachten, bvb wanneer de boer gaat sproeien en de wind verkeerd staat...? De maïs staat nu 5 cm hoog en de kasten zouden er 2 maanden blijven staan.
Re: bijenstand aan maïs
Kan ik dit niet verwijderen?
Laatst gewijzigd door Glenn1ap op wo 17 mei 2017, 12:28, 1 keer totaal gewijzigd.
Re: bijenstand aan maïs
Tegenwoordig spuiten ze vanalles vooraleer het zaaien waar planten niet tegen kunnen (mais is resistent gemaakt)
Re: RE: Re: bijenstand aan maïs
Tegen alles: onkruid, beestjes, schimmels, zon, regen,Glenn1ap schreef:Tegenwoordig spuiten ze vanalles vooraleer het zaaien waar planten niet tegen kunnen (mais is resistent gemaakt)
-
- Berichten: 272
- Lid geworden op: di 07 jun 2016, 15:35
- Imker sinds: 2015
- Aantal volken: 8
- Bijenras(sen): Bastaard
- Locatie: Gardes-le-Pontaroux, Charente, Frankrijk
- Contacteer:
Re: bijenstand aan maïs
Zelfs als het windstil is lopen je bijen gevaar, zo dicht bij een maïsveld of welk gewas dan ook. Toe wij deze winter op een windstille dag in het bos aan het werk waren, was een boer ernaast bezig een tarweveld te spuiten. We roken het spul nog zo'n 30 meter het bos in en zijn dus maar snel vertrokken.
- harry mouris
- Berichten: 291
- Lid geworden op: wo 04 mei 2016, 09:16
- Imker sinds: 2016
- Aantal volken: 16
- Bijenras(sen): Buckfast
- Locatie: Oosterwolde (gld)
- Contacteer:
Re: bijenstand aan maïs
Mijn stand staat vlak naast maïsveld. Heb geen enkel probleem. Onlangs is het grasland naast mijn stand bespoten en geen dode bij gezien. Ogenschijnlijk dus geen probleem. Of ik het fijn vind? Neee. Dat niet
Laatst gewijzigd door harry mouris op wo 17 mei 2017, 15:21, 2 keer totaal gewijzigd.
-
- Berichten: 315
- Lid geworden op: di 28 mar 2006, 21:34
- Locatie: Beek en Donk ZO Brabant
- Contacteer:
Re: bijenstand aan maïs
ook mijn bijen staan vaak volledig ingesloten in de mais. Hier heb ik nooit problemen van ervaren. Ik zie natuurlijk ook lieve een weiland vol paardebloemen maar nogmaals ik heb nooit problemen ervaren van de mais.
-
- Berichten: 241
- Lid geworden op: ma 24 feb 2014, 09:47
- Imker sinds: 2008
- Aantal volken: 12
- Locatie: Utrechtse Heuvelrug
- Contacteer:
Re: bijenstand aan maïs
Ik sta ook bij mais. Maar het is een biologische boer en mij is verzekerd dat er niet wordt gespoten.
-
- Berichten: 256
- Lid geworden op: zo 30 okt 2016, 15:28
- Imker sinds: 1980
- Aantal volken: 7
- Bijenras(sen): mellifera
- Locatie: omg Middelburg
- Contacteer:
Re: bijenstand aan maïs
Laat je je niet bang maken door oxaalzuurgifkokers.
Re: bijenstand aan maïs
oxaalzuurgifkokers? Dat is nieuw voor mij? Wat is dat en wie is dat?
Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 7 gasten