Ik ben een beginnend imker en heb sinds een kleine 2 weken een tweede en derde volk erbij. Alle volken zijn Buckfast met een F1 moer. Het eerste volk doet het top en ziet er sterk uit. Twee BK's en 2 HK en er wordt lekker druk gevlogen. Deze kast doe ik ook zonder handschoenen.
De nieuwe kast is een volk op ruim 10 ramen en wat te kort aan voer. Deze ben ik momenteel aan het bijvoeren zodat het volk wat sterker wordt en de haalbijen genoeg voer zelf kunnen binnenbrengen.
Vanavond echter hoorde ik het al aan het gezoem en de bijen welke vrij gingen rondvliegen om mij heen....blij dat ik handschoenen aan had want er werden gerichte aanvallen uitgevoerd. Er zijn ook wat koninginnedoppen aangezet, de meeste speeldopjes maar ook 2 belegd.
Vraag is nu waarom het volk zo sterk reageert. Iemand een idee?
Nog steeds te weinig voer? Onweer/luchtdruk --> voorspeld voor vannacht?
Koningin heb ik nu niet gezien omdat ik me ook beperkt heb tot een halve kast en de rest geloofde ik wel. Kan er iets mee zijn? Of er zelfs niet meer zijn?
Zondag maar weer voorzichtig een kijkje nemen in de kast en wellicht op zoek naar de moer. Of juist nu de boel even laten rusten?
Ben benieuwd naar de tips. Alvast bedankt!
grt.
Mark
bijen opeens behoorlijk temperamentvol
Moderator: Hans van der Post.
-
- Berichten: 3
- Lid geworden op: ma 22 mei 2017, 21:47
- Imker sinds: 2017
- Aantal volken: 4
- Bijenras(sen): Buckfast
- Locatie: Benschop
- Contacteer:
-
- Berichten: 82
- Lid geworden op: do 18 feb 2016, 09:12
- Imker sinds: 2014
- Aantal volken: 9
- Bijenras(sen): carnica
- Locatie: overpelt
- Contacteer:
Re: bijen opeens behoorlijk temperamentvol
Hoi Mark,
Bij mij was dit vanavond ook. Wilde enkel een bijendrijver tussen de HK steken. Maar ze kwamen gericht op me af en begeleide me tot ik binnen was.
Denk dat het aan het weer ligt.
Zondag waren het nog schatjes.
Vgrt Frank
Bij mij was dit vanavond ook. Wilde enkel een bijendrijver tussen de HK steken. Maar ze kwamen gericht op me af en begeleide me tot ik binnen was.
Denk dat het aan het weer ligt.
Zondag waren het nog schatjes.
Vgrt Frank
- Hans van der Post.
- Moderator
- Berichten: 8309
- Lid geworden op: di 21 nov 2000, 00:00
- Imker sinds: 1962
- Aantal volken: 4
- Bijenras(sen): F1 carnica VSH
- Locatie: Oegstgeest
- Contacteer:
Re: bijen opeens behoorlijk temperamentvol
Zou het niet kunnen zijn dat bijen het onweer voelen aankomen?
Zo is dit verschijnsel via overlevering altijd doorverteld.

Zo is dit verschijnsel via overlevering altijd doorverteld.

!Hans.
Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 4 gasten