gezonde bijen

Hoe pak je het bijenhouden goed georganiseerd aan. Bijenwoningen, gebruiksvoorwerpen bij het houden van bijen.
Gebruikersavatar
m.kolsters.
Berichten: 2006
Lid geworden op: di 11 sep 2007, 14:34
Imker sinds: 1994
Aantal volken: 25
Bijenras(sen): carnica
Locatie: Middelbeers Nederland
Contacteer:

Re: gezonde bijen

Bericht door m.kolsters. »

K.G. amitraz is een schapen middel ,en ik vind dat deze niet voor bijen gebruikt mag worden.
Groetjes

Tinus Kolsters
't Bakhuis
kreydt
Berichten: 319
Lid geworden op: zo 13 mar 2005, 22:11
Locatie: Belgie
Contacteer:

Re: gezonde bijen

Bericht door kreydt »

Al eens gehoord van APIVAR?
Wordt ook verkocht in het Bijenhof en is nog steeds wettelijk toepasbaar als bestrijdingsmiddel tegen de varroa.

kg
Jaap v.Popering
Berichten: 5745
Lid geworden op: vr 05 jan 2007, 14:22
Imker sinds: 1960
Aantal volken: 4
Bijenras(sen): bastaard
Locatie: St-Annaland
Contacteer:

Re: gezonde bijen

Bericht door Jaap v.Popering »

[quote]Geplaatst door m.kolsters.

K.G. amitraz is een schapen middel ,


Ik vind dit wel een beetje eenzijdig belicht.

Amitraz is o/a de werkzame stof van Taktic , Een bestrijdingsmiddel tegen uitwendige parasieten bij runderen , varkens en schapen .
Enige jaren terug was ( Asepte Titanic )( werkzame stof Amitraz )het een toegestaane middel tegen spint in de bloementeelt . Mijn bijen vlogen op die bloemen en zij hadden geen spint en ik geen varoamijt .

Jaap v P
LWPisa
Berichten: 1530
Lid geworden op: di 01 jan 2002, 20:53
Imker sinds: 1997
Aantal volken: 15
Bijenras(sen): Carnica, mellifera, bastaard
Locatie: Soest
Contacteer:

Re: gezonde bijen

Bericht door LWPisa »

Api Life Var is meerendeels thymol met een paar andere verbindingen die ook een beetje in de thymol/menthol hoek zitten chemisch gezien.

Niet geregistreerd wil niet zeggen dat het niet werkt of niet een goed middel is (in de ogen van mensen die graag met thymol werken).

Alleen is het niet legaal om te gebruiken en kan je het ook niet
kopen in NL. Ook al bevat het dezelfde actieve stof als een legaal preparaat. Je mag het wel gebruiken (?) maar je krijgt een probleem denk ik als je je honing wilt verkopen en je wil/moet inzage geven in het gebruik van diergeneesmiddelen. Ik weet niet wat er precies als actie op volgt van de wetgever maar gelukkig is die daarmee niet.

http://www.pdv.nl/lmbinaries/2.02-2.pdf


Is er een dierenarts of farmaceut onder ons die wat meer kan vertellen over deze materie?

L
labrador
Berichten: 288
Lid geworden op: ma 03 apr 2006, 22:24
Locatie: Nederland
Contacteer:

Re: gezonde bijen

Bericht door labrador »

wat ik nu constateer is het volgende:

er wordt een topic opgestart met als titel: gezonde bijen

Binnen korte tijd worden hele pagina's gevuld met al dan niet geregistreerde behandelmethodes.

conclusie:
"gezonde" bijenvolken heb je anno 2008 alleen nog maar als deze zijn behandeld met bestrijdingsmiddelen.

Jaap
Gebruikersavatar
Oude Essink
Erelid
Berichten: 3562
Lid geworden op: za 18 nov 2000, 00:00
Locatie: Nederland
Contacteer:

Re: gezonde bijen

Bericht door Oude Essink »

Heb je mijn bijdrage niet ( goed) gelezen [|)][|)]!

Afbeelding
labrador
Berichten: 288
Lid geworden op: ma 03 apr 2006, 22:24
Locatie: Nederland
Contacteer:

Re: gezonde bijen

Bericht door labrador »

Oude Essink schreef:
Heb je mijn bijdrage niet ( goed) gelezen [|)][|)]!

Afbeelding
Ik lees altijd jouw bijdragen Hennie! Dat "krapzetten" kende ik nog niet en is eigenlijk het tegenovergestelde dan datgene wat mij geleerd is: ruimte geven om het voedsel op te slaan en ruimte geven zodat de tros niet op de koude, met voedsel verzegelde, raten hoeft te overwinteren..... Mijn "stelling" was prikkelend bedoeld om te zien hoe men hierop zou reageren...
kreydt
Berichten: 319
Lid geworden op: zo 13 mar 2005, 22:11
Locatie: Belgie
Contacteer:

Re: gezonde bijen

Bericht door kreydt »

Als mijn hond vlooien heeft, krijgt hij luizenpoeder over zijn lijf.
Als mijn bijen mijten hebben, krijgen zij.......

De middelen worden stilaan wel erg krap, zeker nu Bayer de productie van perizin stil legt. >> Leg dus maar snel een voorraadje aan << De andere middelen zijn zo-wie-zo in 2009 verboden. Er blijft dus alleen mierenzuur en oxaalzuur over als werkzaam middel ( en voor de gelovers, ook thymol).

Beide zijn "prikkelende" middelen en naar mijn gevoel, vinden de bijen ze ook niet zo prettig maar is er een alternatief? ( ook prikkelend bedoeld ).

kg
LWPisa
Berichten: 1530
Lid geworden op: di 01 jan 2002, 20:53
Imker sinds: 1997
Aantal volken: 15
Bijenras(sen): Carnica, mellifera, bastaard
Locatie: Soest
Contacteer:

Re: gezonde bijen

Bericht door LWPisa »

Als men alle effectieve middelen gaat verbieden dan moeten we (eindelijk) aan echt Darwinistische selectie van mijten en bijen. Door al dat bestrijden is het er nooit van gekomen om een goede mijt-bij combi over te houden, we hebben altijd geselecteerd op tolerantie/effect van bestrijdingsmethoden maar nooit op zachtaardige Varroa of tolerante bijen. Als het op europese schaal gaat gebeuren dan kan het snel gaan, met grote verliezen weliswaar maar binnen een paar imkergeneraties is er al veel mogelijk.

L
Gebruikersavatar
Gerard van Gastel
Berichten: 440
Lid geworden op: wo 09 jun 2004, 13:49
Locatie: Nederland
Contacteer:

Re: gezonde bijen

Bericht door Gerard van Gastel »

Als het op europese schaal gaat gebeuren dan kan het snel gaan, met grote verliezen weliswaar maar binnen een paar imkergeneraties is er al veel mogelijk.
Is dit ergens op gebaseerd of hoop je dat het zo gaat?

Maar volgens mij was het Tinus z'n bedoeling om mensen die geen uitvallers hebben hier hun methode te laten beschrijven om er zodoende iets van op te steken.

Gezien de toch wat negatieve reakties die er op gekomen zijn zal de animo niet erg groot zijn om hier je werkwijze eens precies uit de doeken te doen vermoed ik zo.
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 2 gasten