rozemarijn

Over het voedsel van bijen en hommels en hun rol bij de bestuiving in natuur en cultuur.

Moderator: maartenkleijne

Plaats reactie
agastache
Berichten: 179
Lid geworden op: di 11 jul 2006, 00:13
Imker sinds: 1996
Aantal volken: 6
Bijenras(sen): bastaard
Locatie: France
Contacteer:

rozemarijn

Bericht door agastache »

De afgelopen week viel me weer op hoe goed de rozemarijn nog werd bevlogen.Zonnig weer rond de 22 graden(inmiddels regent het bij 14 graden) Ik heb een heg staan van ongeveer 15 meter lang met 7 jaar oude rozemarijn struiken. Bloeit vanaf juni/juli tot ver in november.Nu de klimop uitgebloeid is en er verder, behalve wat asters niets meer bloeit, wordt de rozemarijn druk bezocht. In de drachtplantenlijst van het imkerforum kom ik hem niet tegen. In een andere lijst staat hij vermeld met een waardering van 1 voor nectar en 0 voor pollen op een schaal van 5. Komt het omdat deze plant in nederland niet voldoende winterhard is ?
groeten, meindert
Gebruikersavatar
Oude Essink
Erelid
Berichten: 3562
Lid geworden op: za 18 nov 2000, 00:00
Locatie: Nederland
Contacteer:

Re: rozemarijn

Bericht door Oude Essink »

[img]http://www.bijenhouden.nl/beeld/o/oudeessinkhennie/rozemarijn-honing.jpg[/img]
Hallo Meindert,
Rozemarijn is bij ons niet inheems en was vroeger, toen wij nog koude winters beleefden, niet winterhard. De plant scoorde bij ons derhalve laag als nectar- en pollenleverancier.
In Zuid-Europa kom de plant rijkelijk voor in de natuur en als cultuurplant wegens de krachtige medicinale eigenschappen. Imkers zetten er hun bijen op en oogsten rijkelijk honing. Romarin-honing behoort tot de vaste voorraden van de Zuidfranse imker. Pollen levert de plant minder: de meeldraden van de bloemen zijn grootdeels rudimentair.
Evenals jij heb ik al jaren een prachtige haag Rozemarijn struiken staan, die ieder voorjaar en vaak ook nog herfst rijkelijk bloeien en veel van mijn bijen naar zich toelokken. Het kan niet anders, dan dat zij rijkelijk honing leveren. Onze winters zijn milder geworden en mijns inziens kan de Rozemarijn onze bijen een goede drachtaanvulling bieden.






hennie oes
de vos roger
Berichten: 1783
Lid geworden op: wo 07 sep 2005, 13:08
Locatie: Belgie -Oost-Vlaanderen
Contacteer:

Re: rozemarijn

Bericht door de vos roger »

Ik heb hier bij mij jarenlang enkele "struikjes" rozemarijn in de tuin gehad ,beschut van de noorderwind door mijn serre .
En toch..........vorig jaar met die -16° die we hier kenden hebben ze het niet overleefd.
Na de winter ga ik mij die toch terug aanschaffen.
groetjes



roger
lieven busschaert
Berichten: 263
Lid geworden op: wo 13 mei 2009, 10:25
Locatie: Belgie
Contacteer:

Re: rozemarijn

Bericht door lieven busschaert »

Allereerst mijn deelneming Roger! Zou er ook een aantal willen aanschaffen (ken jij een kweker?). Zijn er ondersoorten?
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Bing [Bot] en 2 gasten